22. 2. 2011 22:49
Lyon - Real Madrid 1:1, Kodaň - Chelsea 0:2
Domácí hrdina Batefimbi Gomis
Domácí hrdina Batefimbi Gomis | Foto: Reuters

Lyon - Ani na sedmý pokus se nepodařilo fotbalovému Realu Madrid zlomit prokletí jménem Olympique Lyon. V úterním úvodním vzájemném utkání osmifinále Ligy mistrů na Stade de Gerland totiž jen remizoval 1:1.

Věhlasný španělský velkoklub tak stále čeká na první vítězství ve vzájemných zápasech.

Vítězství na hřišti soupeře si v úterý naopak připsala londýnská Chelsea, která díky dvěma gólům Nicolase Anelky zvítězila v Kodani 2:0. Stala se tak vůbec prvním celkem, jenž v dánském hlavním městě v letošním ročníku Ligy mistrů zvítězil.

Necidovo CSKA postoupilo do osmifinále Evropské ligy
Český souboj v Lize mistrů. Vyzraje Pospěch na Čecha?

Opakování loňského osmifinále Chamipons League mezi Lyonem a Realem začalo nezáživně a vlastně v jediné větší šanci prvního poločasu se po brejku domácích objevil Gomis, který ale z ideální pozice na středu vápna přestřelil.

Sergio Ramos v akci.
Sergio Ramos v akci. | Foto: Reuters

Po přestávce se do útoku vyhrnuli hosté, kteří hned během první desetiminutovky dvakrát nastřelili brankovou konstrukci svatyně Hugo Llorise. Smůlu měli při svých zakončeních Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos.

Zvýšenou aktivitu Realu nakonec korunoval v 65. minutě přesnou trefou střídající Karim Benzema, jenž minutu po svém příchodu na hřiště zužitkoval pěknou příhru Ronalda a prostřelil Llorise mezi nohama.

Domácí se poté začali pokoušet více útočit, ovšem ne a ne se dostat do pořádné šance. Ta přišla až v 83. minutě, kdy se po trestném kopu míč dostal ke Crisovi, jenž ho sklepl ke Gomisovi, který napravil své zaváhání z první půle.

Ve zbývajících deseti minutách již branka nepadla, a tak před odvetou na Santiago Bernabeau zůstávají šance obou týmů otevřené.

Výhru Chelsea zařídil Anelka, Čech vychytal nulu

V druhém osmifinálovém zápase úterního programu Ligy mistrů triumfovala Chelsea na hřišti Kodaně 2:0. O obě branky se postaral Nicolas Anelka.

Nicolas Anelka střílí branku do sítě Kodaně
Nicolas Anelka střílí branku do sítě Kodaně | Foto: Reuters

První gól francouzský útočník vstřelil již v 17. minutě, když si počíhal na špatnou přihrávku Jespera Gronkjaera a tvrdě zakončil. Druhý zásah přidal sedm minut po přestávce po parádním pasu Franka Lamparda.

"Blues", za které utkání odchytal Petr Čech, tímto vítězstvím utnuli šňůru nepřesvědčivých únorových výkonů.

Poprvé po třech zápasech totiž vyhráli a mají výborně nakročeno do čtvrtfinále soutěže.

Naopak Kodaň Zdeňka Pospěcha, který rovněž odehrál celý zápas, svůj sen o dalším účinkování v milionářské soutěži patrně dosnila.

Osmifinále Ligy mistrů zítra pokračuje utkáními Marseille - Manchester United a Inter Milán - Bayern Mnichov.