Real Madrid díky Özilovi otočil duel na Valladolidu

8. 12. 2012 23:50
Real prohrával 2:1, Mesut Özil ale dvěma brankami otočil skóre.
Mesut Özil se na půdě Valladolidu dvakrát trefil a zařídil Realu výhru.
Mesut Özil se na půdě Valladolidu dvakrát trefil a zařídil Realu výhru. | Foto: Reuters

Valladolid - Mesut Özil zachránil Bílý balet od další ztráty ve španělské Primera Division. Real Madrid prohrával na půdě Valladolidu po dvaceti minutách 2:1, německý ofenzivní záložník ale dvěma brankami skóre otočil.

Mourinhův tým zvítězil 3:2 a stáhnul ztrátu na druhé Atlético na dva body. Falcao a spol. však mají nedělní zápas proti La Coruni k dobru.

Valladolid poprvé překonal brankáře Casillase už po sedmi minutách, prosadil se Manucho. Za dalších pět minut vyrovnal Benzema, ovšem ve 22. minutě si svůj gólový úspěch Manucho zopakoval.

Vyrovnání se hosté dočkali v poslední minutě první půle, kdy se po asistenci Benzemy trefil Özil poprvé. A tentýž hráč duel rozhodl dvacet minut před koncem trefou z přímého kopu.

Na čtvrté místo poskočila v Lize mistrů zářící Málaga, která doma čtyřmi góly smetla Granadu. Trefili se Joaquín, Saviola, Camacho a Santa Cruz.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

San Sebastian - Getafe 1:1 (90.+1 Carlos Martínez - 86. Lafita), Málaga - Granada 4:0 (26. Joaquín, 33. Saviola, 75. Camacho, 85. Santa Cruz), Valladolid - Real Madrid 2:3 (7. a 22. Manucho - 45. a 72. Özil, 12. Benzema), Pamplona - Valencie 0:1 (56. Soldado).

1. FC Barcelona 14 13 1 0 48:16 40
2. Atlético Madrid 14 11 1 2 29:13 34
3. Real Madrid 15 10 2 3 37:12 32
4. Málaga 15 7 4 4 23:10 25
5. Betis Sevilla 14 8 1 5 23:24 25
6. Getafe 15 7 2 6 18:20 23
7. Valladolid 15 6 3 6 22:18 21
8. San Sebastian 15 6 3 6 22:19 21