Real Madrid po penaltách vyhrál Superpohár v Saúdské Arábii

12. 1. 2020 22:12
Fotbalisté Realu Madrid porazili ve finále španělského Superpoháru, jenž se hrál poprvé ve čtyřech týmech a v Saúdské Arábii, městského rivala Atlético po bezbrankovém průběhu 4:1 v penaltovém rozstřelu. "Bílý balet" vyhrál soutěž pojedenácté v historii a dvě prvenství ztrácí na nejúspěšnější Barcelonu.
Real Madrid slaví Superpohár
Real Madrid slaví Superpohár | Foto: Reuters

Real díky novému systému dosáhl na trofej, i když v minulé sezoně skončil v lize až na třetím místě. V semifinále svěřenci trenéra Zinédina Zidanea porazili v Džiddě 3:1 úřadujícího vítěze domácího poháru Valencii, vicemistr Atlético zase zdolalo 3:2 ligového šampiona Barcelonu.

Ve finále gól za 120 minut nepadl, i když v závěru prodloužení mělo Atlético několik dobrých šancí. Pět minut před koncem šel sám na branku Realu Álvaro Morata, jehož ale zastavil nekompromisním faulem Federico Valverde. Uruguayský záložník dostal rovnou červenou kartu, ale Real se v krátkém oslabení i díky dvěma reflexivním zásahům gólmana Thibaulta Courtoise ubránil.

V penaltovém rozstřelu neproměnili první dva pokusy Atlética Saúl a Thomas Partey a uspěl až jako třetí anglický obránce Kieran Trippier. Střelci Realu naopak byli stoprocentní a Jana Oblaka postupně překonali Dani Carvajal, Rodrygo, Luka Modrič a symbolicky rozhodl kapitán Sergio Ramos.

Na Blízkém východě se bude hrát španělský Superpohár minimálně ještě dvakrát. Národní fotbalová federace se dohodla se Saúdskou Arábií na pořádání soutěže do roku 2022, údajně za to dostane 120 milionů eur (tři miliardy korun).