Real Madrid přestřílel Celtu Vigo, zase zářil Chicharito

26. 4. 2015 23:06
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání 33. kola španělské ligy na hřišti Celty Vigo 4:2 a na vedoucí Barcelonu ztrácejí znovu dva body.
James, Chicharito a Isco slaví jednu ze čtyř branek do sítě Celty.
James, Chicharito a Isco slaví jednu ze čtyř branek do sítě Celty. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání 33. kola španělské ligy na hřišti Celty Vigo 4:2 a na vedoucí Barcelonu ztrácejí znovu dva body. Sevilla porazila Vallecano 2:0 a minimálně do pondělní dohrávky mezi Valencií a Granadou se v tabulce posunula na čtvrté místo, zajišťující postup do předkola Ligy mistrů.

První poločas zápasu mezi Vigem a Realem přinesl pět branek. V deváté minutě otevřel skóre domácí Nolito, jenž se stal prvním španělským hráčem v tomto ročníku La Ligy, který má na kontě dvouciferný počet gólů (10) i asistencí (11).

Obrat ale zprostředkovali Kroos a hrdina čtvrtfinále Ligy mistrů Javier Chicharito Hernández, jenž ve středu jediným gólem dvojzápasu s Atléticem Madrid rozhodl o postupu "Bílého baletu". Ani druhý celek ligy se ale neradoval z vedení příliš dlouho: o vyrovnání se v 28. minutě postaral Mina, který nejprve trefil tyč, z dorážky už se ale nemýlil.

V závěru úvodního dějství předložil Ronaldo míč Rodríguezovi a jeho tečovaná střela vrátila hostům vedení. Vigo se ale nechtělo vzdát šance na body ze čtvrtého zápasu v řadě a zejména na začátku druhé půle tlačilo. Klid do řad "Bílého baletu" vnesla až druhá Hernándezova trefa. Real tak vyhrál v řadě pět ligových utkání, v nichž vstřelil celkem 21 branek.

Čerstvý semifinalista Evropské ligy Sevilla rozhodl o výhře už v prvním poločase, když se prosadili Iborra a Carrico. Vallecano sice mělo snahu s výsledkem něco udělat, jen tři z jeho celkových 22 střel ale přímo ohrozily gólmana Rica. Sevilla tak podeváté v řadě bodovala a na svém stadionu navíc drží ligovou neporazitelnost už 25 utkání.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

San Sebastian - Villarreal 0:0, Málaga - La Coruňa 1:1 (47. Amrabat - 60. Riera), Almería - Eibar 2:0 (8. Bifouma, 68. Verza z pen.), FC Sevilla - Vallecano 2:0 (16. Iborra, 43. Carrico), Vigo - Real Madrid 2:4 (9. Nolito, 28. Mina - 24. a 69. Hernández, 16. Kroos, 43. Rodríguez).

1. FC Barcelona 33 26 3 4 91:19 81
2. Real Madrid 33 26 1 6 99:30 79
3. Atlético Madrid 33 22 6 5 64:26 72
4. FC Sevilla 33 20 6 7 60:37 66
5. Valencie 32 19 8 5 56:25 65
6. Villarreal 33 14 11 8 44:30 53
7. Málaga 33 13 8 12 36:39 47
8. Bilbao 33 13 7 13 33:37 46