reklama

Real Madrid ztrácí na Barcelonu již osm bodů, takové manko nikdy v historii nesmazal

Zklamaný Cristiano Ronaldo Zklamaný Cristiano Ronaldo autor: Reuters
Hráči Realu Madrid se nacházejí před obtížným úkolem. Ještě nikdy v historii nevyhráli španělskou ligu, když v jejím průběhu ztráceli na průběžného lídra tabulky osm a více bodů. Trenér Zinedine Zidane tak zažívá první horké chvilky na lavičce madridského velkoklubu.

Girona - Real Madrid nikdy ve své historii nevyhrál ligu, když v průběhu ročníku ztrácel na čelo tabulky osm bodů. To je statistika, která v kontrastu s aktuální formou Barcelony musí fanouškům Realu přidělávat nejednu vrásku na čele.

Zinedine Zidane čelí první větší krizi při svém působení na lavičce. Real Madrid prohrál na hřišti soupeře po třinácti zápasech. V dosavadním průběhu sezony hráči "Bílého baletu" ztráceli body jen na domácím hřišti, kde remizovali s Valencií a Levante a prohráli s Betisem. Na Santiago Bernabeu remizovali také v Lize mistrů s Tottenhamem.

Outsider si vyšlápl na giganta. Real nestačil na Gironu a venku prohrál poprvé od února Outsider si vyšlápl na giganta. Real nestačil na Gironu a venku prohrál poprvé od února Čtěte zde

Herní projev Realu je nyní stále častěji podrobován kritice. Zidaneho souboru je vyčítána slabá hra obranné řady, kde ve stoperské dvojici musel zraněného Varaneho nahradit nejistý Nacho. Spolu se Sergiem Ramosem rozhodně nebyli neprostupní. Kritika se snáší také na nevýrazného Marcela a druhého krajního obránce, mladého Maročana Hakimiho. Zároveň autorovi jediné branky Iscovi je předkládána přílišná sobeckost. Realu navíc v úročné fázi chybí do jeho oblíbeného systému hry 4-3-3 zraněný Gareth Bale. Toto všechno jsou faktory, které mají vliv na rozpačitý vstup "Bílého baletu" do sezony.

Euforie v Katalánsku

 "Dnes všichni ve Španělsku i velké části světa viděli, že malý klub může ve fotbale dosáhnout na cokoliv, pokud má ambice, zaujetí a odhodlání," řekl nadšený trenér domácího týmu Pablo Machín.

Girona, ležící přibližně 100 kilometrů od Barcelony, si připsala skalp Realu jen dva dny poté, co Katalánsko vyhlásilo nezávislost. Tu ale španělská vláda ani většina Evropy neuznaly a Madrid následně regionu omezil autonomii a převzal nad ním moc. Někteří fanoušci si na duel s "Bílým baletem", považovaným za vládní klub, přinesli katalánské vlajky a z hlediště se opakovaně ozývalo skandování "svoboda".

Triumfátor Ronaldo, albánská bohyně v červeném i kapitán Picard. Kdo uchvátil ceny FIFA? Triumfátor Ronaldo, albánská bohyně v červeném i kapitán Picard. Kdo uchvátil ceny FIFA? Prohlédněte zde

Zatímco domácí se utápěli v euforii, Real porážkou jen podtrhl zoufalý start do ligové sezony. Na přelomu srpna a září v prvních třech domácích utkáních jednou prohrál a dvakrát remizoval a po nedělní blamáži ztrácí po deseti kolech na vedoucí Barcelonu už propastných osm bodů.

Trenér Realu Zinédine Zidane i tak stále věří v obhajobu titulu. "Víme, že to ještě můžeme otočit. Budeme mít lepší dny a další týmy budou během sezony také ztrácet. Nečekaně jsme ztratili tři body, ale dál chceme vyhrát ligu," uvedl Zidane.

"Nikdo nemůže říct, že Real je mrtvý, protože jsme už mnohokrát ukázali, že se dokážeme vrátit zpět do boje. Na stole stále leží plno bodů. Osmibodová ztráta není malá, ale my jsme Real," dodal Isco.

reklama