Real na poslední chvíli otočil zápas na hřišti La Coruni

24. 2. 2013 0:30
Gonzalo Higuaín rozhodl v 88. minutě o výhře Realu Madrid na hřišti La Coruni.
Gonzalo Higuaín rozhodl v 88. minutě o výhře Realu Madrid na hřišti La Coruni. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid na poslední chvíli otočili duel 25. kola španělské ligy na hřišti posledního Deportiva La Coruňa a zvítězili 2:1.

Nepříznivé skóre otáčela i Barcelona, která zdolala stejným výsledkem Sevillu a na čele tabulky si udržela šestnáctibodový náskok na třetí Real. Druhé Atlético Madrid ztrácí na Katalánce o bod méně a má zápas k dobru.

Trenér José Mourinho, jehož tým čeká v úterý odveta semifinále domácího poháru s Barcelonou a další týden odveta osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem United, nechal na stadionu Riazor odpočívat největší hvězdy.

Mourinhovi risk málem nevyšel

Na lavičce "Bílého baletu" seděli autoři 33 ligových branek, zatímco celý kádr Deportiva jich dosud v lize nastřílel jen 28.

Risk s náhradníky ale nevycházel: ve 35. minutě zaváhal brankář Diego López a umožnil Rikimu z úhlu skórovat.

Mourinho tak na posledních 33 minut musel poslat na hřiště Cristiana Ronalda, Mesuta Özila a Samiho Khediru.

O vyrovnávací branku se postaral obvyklý náhradník Kaká v 73. minutě, po spolupráci s Ronaldem pak dvě minuty před koncem otočil skóre Gonzalo Higuaín.

Messi si připsal další vítězný gól

Barcelona si proti Seville vypracovala obvyklou převahu v držení míče, podobně jako ve středečním úvodním osmifinále Ligy mistrů s AC Milán (0:2) se ale nedostávala do výraznějších šancí.

Gól tak přišel na druhé straně, když se ve 43. minutě trefil stoper Botía.

Už sedm minut po změně stran ale zužitkoval přihrávku Daniela Alvese David Villa a vyrovnal.

Po hodině hry si pak vyměnil Lionel Messi míč s Cristianem Tellem a trefil se již v 15. ligovém duelu v řadě. Naposledy vyšel nejlepší kanonýr soutěže střelecky naprázdno 3. listopadu proti Celtě Vigo.

Výsledky 25. kola:

Mallorca - Getafe 1:3 (24. Dos Santos - 82. a 86. Colunga, 70. Diego Castro z pen.), Zaragoza - Valencie 2:2 (5. Apoňo z pen., 32. Postiga - 36. a 69. Jonás), La Coruňa - Real Madrid 1:2(35. Riki - 73. Kaká, 88. Higuaín), FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (52. Villa, 60. Messi - 43. Botía).

1. FC Barcelona 25 22 2 1 82:28 68
2. Atlético Madrid 24 17 2 5 47:23 53
3. Real Madrid 25 16 4 5 62:23 52
4. Málaga 24 12 6 6 37:21 42
5. Valencie 25 12 5 8 36:37 41
6. San Sebastian 25 11 7 7 41:31 40
7. Vallecano 24 12 1 11 33:41 37
8. Betis Sevilla 24 11 3 10 31:35 36