Real nasypal Vaclíkovi pět gólů, Arsenal s Borussií padl

Tomáš Vaclík
Realu Madrid tak vykročili za obhajobou triumfu v Lize mistrů nejlépe, jak mohl,...
... a nechal zapomenout na špatný vstup do španělské ligy, kde prohrál dva ze tří zápasů.
Švýcarský šampion držel s favoritem krok jen do 14. minuty,...
... kdy přihrávku beka Nacha...
16. 9. 2014 22:35
Fotbalisté Realu si doma v prvním zápase Ligy mistrů hravě poradili Basilejí 5:1.

Madrid - Pořádný debakl si vezou Tomáš Vaclík a Marek Suchý v dresu Basileje z hřiště Realu Madrid. Druhý jmenovaný dokonce v prvním zápase základních skupin Ligy mistrů přispěl k porážce 1:5 vlastním gólem.

V dalších utkáních Arsenal prohrál venku s Borussií Dortmund 0:2, Olympiakos doma přestřílel Atlético Madrid 3:2, AS Monako přetlačilo Bayer Leverkusen 1:0.

Liverpool se překvapivě natrápil s Ludogorcem, který v nastavení vyrovnal na 1:1, ale Gerrard z penalty ještě stihl vystřelit domácím tři body.

V prvním poločase přišla smršť Realu

Real nechal zapomenout na špatný vstup do španělské ligy, kde prohrál dva ze tří zápasů. Švýcarský šampion držel s favoritem krok jen do 14. minuty, kdy přihrávku beka Nacha ze strany nešťastně tečoval Suchý mimo Vaclíkův dosah. Domácí se pak rozjeli k velkému náporu. Vaclík vyrazil tvrdou ránu Modriče a poté na čáře zlikvidoval hlavičku Pepeho z rohu.

Po půlhodině hry už Real náskok pojistil. Nejprve Modrič povedenou "šajtlí" vyzval Balea a ten suverénně přehodil Vaclíka. Velšské křídlo hned o minutu později připravilo třetí zásah pro nejlepšího střelce minulého ročníku Ronalda, jenž zakončil zblízka do odkryté branky.

Do přestávky se skóre změnilo ještě dvakrát. Na 4:0 zvýšila ve 37. minutě letní posila z Monaka Rodríguez po dorážce Benzemovy střely a vzápětí se na druhé straně prosadil po brejku González.

Po změně stran Real trochu ubral a Vaclík neměl tolik práce, v 72. minutě však dvojnásobný reprezentant dalším dobrým zákrokem zneškodnil pokus Balea. Obránce Basileje Schär pak trefil z dálky tyč. Nakonec ale Vaclík inkasoval popáté, v 79. minutě ho překonal Benzema. Francouzský útočník dal jubilejní tisící gól Realu v evropských pohárech.

Rosický opět jen na lavičce Arsenalu

Dortmund od začátku Arsenal tlačil a jeho převahu poprvé vyjádřil gólově v poslední minutě první půle Immobile. Branka do šatny s londýnským týmem zamávala a tři minuty po pauze přidal druhý zásah Aubameyang. Arsenal ukončil sérii 14 soutěžních utkání bez porážky, Rosický popáté za sebou neodehrál ani minutu.

Juventus Turín na svém hřišti porazil 2:0 Malmö, přemožitele Sparty ze třetího předkola. Obě branky vstřelil až v druhé půli Tévez, který v LM ukončil čtrnáctizápasové čekání na gól. Argentinský útočník naposledy skóroval v roce 2009 za Manchester City proti Portu.

Liverpool se vrátil do Ligy mistrů po pěti letech vítězně, ale před svým publikem zdolal bulharský Ludogorec Razgrad až po dramatické koncovce 2:1. Domácí poslal do vedení v 82. minutě Ital Balotelli premiérovým zásahem po letním příchodu z AC Milán. V první minutě nastavení sice vyrovnal Abalo, ale o dvě minuty později zařídil výhru "Reds" z penalty kapitán Gerrard.

Finalista minulého ročníku a španělský mistr Atlético Madrid prohrál na hřišti Olympiakosu Pireus 2:3. Zenit Petrohrad potvrdil formu z ruské ligy a zvítězil 2:0 na hřišti Benfiky Lisabon. Portugalské mužstvo doma prohrálo poprvé od roku 2012 a po celkem 51 zápasech.

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Olympiakos Pireus - Atlético Madrid 3:2 (2:1)
13. Masuaku, 31. Afellay, 73. Mitroglou - 38. Mandžukič, 86. Griezmann. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Soares (všichni Portug.).

Juventus Turín - Malmö 2:0 (0:0)
59. a 90. Tévez. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

1. Juventus Turín 1 1 0 0 2:0 3
2. Olympiakos Pireus 1 1 0 0 3:2 3
3. Atlético Madrid 1 0 0 1 2:3 0
4. Malmö 1 0 0 1 0:2 0

Skupina B:

Liverpool - Ludogorec Razgrad 2:1 (0:0)
82. Balotelli, 90.+3 Gerrard z pen. - 90.+1 Abalo. Rozhodčí: Jug - Žunič, Ul (všichni Slovin.).

Real Madrid - Basilej 5:1 (4:1)
14. vlastní Suchý, 30. Bale, 31. Ronaldo, 37. J. Rodríguez, 79. Benzema - 38. D. González. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

1. Real Madrid 1 1 0 0 5:1 3
2. Liverpool 1 1 0 0 2:1 3
3. Ludogorec Razgrad 1 0 0 1 1:2 0
4. Basilej 1 0 0 1 1:5 0

Skupina C:

Monako - Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 61. Moutinho. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR).

Benfica Lisabon - Zenit Petrohrad 0:2 (0:2)
5. Hulk, 22. Witsel. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andäs (všichni Nor.). ČK: 18. Artur (Benfica).

1. Petrohrad 1 1 0 0 2:0 3
2. Monako 1 1 0 0 1:0 3
3. Leverkusen 1 0 0 1 0:1 0
4. Benfica Lisabon 1 0 0 1 0:2 0

Skupina D:

Galatasaray Istanbul - Anderlecht Brusel 1:1 (0:0)
90.+1 Yilmaz - 52. Praet. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.).

Dortmund - Arsenal 2:0 (1:0)
45. Immobile, 48. Aubameyang. Rozhodčí: Benquerenca - Santos, Pereira (všichni Portug.).

1. Dortmund 1 1 0 0 2:0 3
2. Anderlecht 1 0 1 0 1:1 1
Galatasaray Istanbul 1 0 1 0 1:1 1
4. Arsenal 1 0 0 1 0:2 0