Real otočil derby s Getafe, Bale se zranil během rozcvičky

Cristiano Ronaldo se raduje poté, co vstřelil jednu ze svých branek. Cristiano Ronaldo se raduje poté, co vstřelil jednu ze svých branek. autor: Reuters
Real Madrid otočil domácí derby s Getafe a po výhře 4:1 poskočil zpět na třetí místo tabulky španělské Primera Division.

Madrid - Real Madrid otočil domácí derby s Getafe a po výhře 4:1 poskočil zpět na třetí místo tabulky španělské Primera Division. Na suverénní duo Barcelona, Atlético Madrid nyní ztrácí dva body.

Bílý balet inkasoval už v páté minutě, když Cristiano Ronaldo přestal kvůli domnělému faulu hrát a soupeř situaci využil díky tečované ráně Lafity. Už za čtrnáct minut ovšem srovnal z dorážky Pepe.

Ronaldo a Isco potvrdili formu

O obrat se zasloužil dvěma standardními situacemi Ronaldo. Z přímého kopu nejdřív nastřelil ruku Míchela a z nařízené penalty skóroval.

Třetí branku Realu přidal po přestávce Isco a v poslední minutě skóroval znovu Portugalec Ronaldo. Oba autoři branek v této sezoně dali po čtyřech gólech a jsou na dělené čtvrté příčce pořadí střelců.

Debut na domácím stadionu Realu musel odložit záložník Gareth Bale, protože se zranil v průběhu předzápasové rozcvičky.

Bale se zápasu doma zase nedočkal

Nejdražšího hráče světa, který přišel do Realu z Tottenhamu za 100 milionů eur (2,57 miliardy korun), v základní sestavě nahradil Isco.

Bale zatím za "Bílý balet" nastoupil jen venku. Premiérový start i gól zaznamenal ve Villarrealu, poté hrál také v Lize mistrů proti Galatasarayi v Istanbulu.

Sevilla stále čeká na výhru

Sevilla v duelu trápících se týmů ve Valencii prohrávala od 32. minuty, kdy se prosadil Jonas. Krátce po změně stran sice vyrovnal Kévin Gameiro, jenže domácí "Netopýři" zásluhou další trefy Jonase a Víctora Ruize nakonec zvítězili 3:1 a přerušili sérii tří porážek. Sevilla naopak má dva body a stále čeká na výhru.

Trenér Sevilly Unai Emery proti svému někdejšímu zaměstnavateli nasadil sestavu: Beto - Coke, Cala, Navarro, Alberto Moreno - Mbia (76. Bacca), Samperio - Marin, Rakitič, Vitolo - Gameiro (63. Cristóforo).

Výsledky 5. kola:

Betis Sevilla - Granada 0:0, Vigo - Villarreal 0:0, Real Madrid - Getafe 4:1(33. z pen. a 90. Ronaldo, 19. Pepe, 59. Isco - 5. Lafita),

Valencie - FC Sevilla 3:1 (32. a 74. Jonas, 82. Ruiz - 52. Gameiro).

1. FC Barcelona 5 5 0 0 18:4 15
2. Atlético Madrid 5 5 0 0 16:4 15
3. Real Madrid 5 4 1 0 12:5 13
4. Villarreal 5 3 2 0 10:5 11
5. Bilbao 4 3 0 1 8:6 9
6. Espaňol Barcelona 4 2 2 0 6:3 8
7. San Sebastian 5 1 3 1 4:3 6