Real otočil derby s Getafe, Bale se zranil během rozcvičky

22. 9. 2013 21:15
Real Madrid otočil domácí derby s Getafe a po výhře 4:1 poskočil zpět na třetí místo tabulky španělské Primera Division.
Cristiano Ronaldo se raduje poté, co vstřelil jednu ze svých branek.
Cristiano Ronaldo se raduje poté, co vstřelil jednu ze svých branek. | Foto: Reuters

Madrid - Real Madrid otočil domácí derby s Getafe a po výhře 4:1 poskočil zpět na třetí místo tabulky španělské Primera Division. Na suverénní duo Barcelona, Atlético Madrid nyní ztrácí dva body.

Bílý balet inkasoval už v páté minutě, když Cristiano Ronaldo přestal kvůli domnělému faulu hrát a soupeř situaci využil díky tečované ráně Lafity. Už za čtrnáct minut ovšem srovnal z dorážky Pepe.

Ronaldo a Isco potvrdili formu

O obrat se zasloužil dvěma standardními situacemi Ronaldo. Z přímého kopu nejdřív nastřelil ruku Míchela a z nařízené penalty skóroval.

Třetí branku Realu přidal po přestávce Isco a v poslední minutě skóroval znovu Portugalec Ronaldo. Oba autoři branek v této sezoně dali po čtyřech gólech a jsou na dělené čtvrté příčce pořadí střelců.

Debut na domácím stadionu Realu musel odložit záložník Gareth Bale, protože se zranil v průběhu předzápasové rozcvičky.

Bale se zápasu doma zase nedočkal

Nejdražšího hráče světa, který přišel do Realu z Tottenhamu za 100 milionů eur (2,57 miliardy korun), v základní sestavě nahradil Isco.

Bale zatím za "Bílý balet" nastoupil jen venku. Premiérový start i gól zaznamenal ve Villarrealu, poté hrál také v Lize mistrů proti Galatasarayi v Istanbulu.

Sevilla stále čeká na výhru

Sevilla v duelu trápících se týmů ve Valencii prohrávala od 32. minuty, kdy se prosadil Jonas. Krátce po změně stran sice vyrovnal Kévin Gameiro, jenže domácí "Netopýři" zásluhou další trefy Jonase a Víctora Ruize nakonec zvítězili 3:1 a přerušili sérii tří porážek. Sevilla naopak má dva body a stále čeká na výhru.

Trenér Sevilly Unai Emery proti svému někdejšímu zaměstnavateli nasadil sestavu: Beto - Coke, Cala, Navarro, Alberto Moreno - Mbia (76. Bacca), Samperio - Marin, Rakitič, Vitolo - Gameiro (63. Cristóforo).

Výsledky 5. kola:

Betis Sevilla - Granada 0:0, Vigo - Villarreal 0:0, Real Madrid - Getafe 4:1(33. z pen. a 90. Ronaldo, 19. Pepe, 59. Isco - 5. Lafita),

Valencie - FC Sevilla 3:1 (32. a 74. Jonas, 82. Ruiz - 52. Gameiro).

1. FC Barcelona 5 5 0 0 18:4 15
2. Atlético Madrid 5 5 0 0 16:4 15
3. Real Madrid 5 4 1 0 12:5 13
4. Villarreal 5 3 2 0 10:5 11
5. Bilbao 4 3 0 1 8:6 9
6. Espaňol Barcelona 4 2 2 0 6:3 8
7. San Sebastian 5 1 3 1 4:3 6