Real otočil dramatické finále a podesáté vyhrál Ligu mistrů

FOTO Real v extázi: Polonahý Ronaldo, Ancelotti ve vzduchu
"Bílý balet" sice prohrával, ale v závěru normální hrací doby a hlavně v nastavení hřiště ovládl. Skóre 4:1 hovoří za vše.
Real Madrid si připsali jubilejní desátý triumf v nejprestižnější klubové soutěži. O tři méně jich má AC Milán a třeba rival z Barcelony vyhrál Ligu mistrů (potažmo PMEZ) "jen" čtyřikrát.
Ovšem naposledy zvedli hráči Realu trofej pro vítěze Ligy mistrů v roce 2002. Tehdy ve finále v Glasgowě porazili Bayer Leverkusen 2:1.
Trenér Carlo Ancelotti se po vítězném finále právem ocitl nad hlavami šťastných hráčů Realu
24. 5. 2014 23:28
Real Madrid porazil ve finále Ligy mistrů Atlético 4:1 po prodloužení.

Praha - Fotbalisté Realu Madrid slaví svůj desátý triumf v Lize mistrů. V ryze španělském finále porazili v Lisabonu po prodloužení Atlético 4:1, přestože byli velmi blízko porážce.

Na Godínův vedoucí gól odpověděl až ve třetí minutě nastavení Ramos. V prodloužení pak obrat dokonali Bale, Marcelo a Ronaldo.

Utkání ale začalo hodně rozvážně. Nastoupil do něj i narychlo uzdravený Diego Costa, ale po devíti minutách se ukázalo, že jeho svalové zranění není doléčené a musel střídat.

Casillas daroval Atlétiku gól

Ani jeden z týmů nechtěl v úvodu riskovat, a proto se dlouho hrálo opatrně. První větší šanci, tak měl Bale až po půlhodině hry, když prošel středem do pokutového území, ale levačkou zamířil mimo.

To Atlético si s první šancí poradilo lépe. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Godín a protože Casillas zbytečně vyběhl, přesně ho přeloboval.

Zaskočený Real nedokázal ještě do poločasu odpovědět a všechno si schovával na druhou půli. Atlético zalezlo a dopředu se vydávalo dopředu jen sporadicky.

Hrdinou zápasu byl Ramos

Tlak Realu se začal stupňovat od 60. minuty, kdy Carlo Ancelotti provedl dvojnásobné střídání a na hřiště přišli čerství Isco a Marcelo. Do několika náznaků se dostal Ronaldo, ale zoufale bránící Atletico nedokázal překonat.

Klíčová chvíle přišla ve třetí minutě nastavení, kdy si na rohový kop naskočil Ramos a poslal utkání do prodloužení.

V něm hráči Atlética postrádali sílu a převahu měl opět Real. Ve 110. minutě se tak Di María protáhl mezi dvěma beky, nastřelil Courtoise a odražený balón dopravil hlavou do sítě Bale.

Atlético tak poté vrhlo všechno do útoku, Real spěchal do rychlých kontrů. Jeden z nich proměnil Marcelo a výsledek 4:1 v závěru dokonal Ronaldo, který proměnil pokutový kop, který si sám vybojoval. Vylepšil tak svůj střelecký rekord Ligy mistrů na 17 tref.

Finále fotbalové Ligy mistrů v Lisabonu:

Real Madrid - Atlético Madrid 4:1 po prodl. (1:1, 0:1)

Branky: 90.+3 Ramos, 110. Bale, 118. Marcelo, 120. Ronaldo z pen. - 36. Godín. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Ramos, Khedira, Marcelo, Ronaldo, Varane - Raúl García, Miranda, Villa, Koke, Godín, Gabi. Diváci: 60.976.

Real: Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Contreao (59. Marcelo) - Modrič, Khedira (59. Isco), Di María - Bale, Benzema (79. Benzema), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luís (83. Alderweireld) - Raúl García (66. Sosa), Tiago, Gabi, Koke - Diego Costa (9. López), Villa. Trenér: Simeone.