Real podlehl Jarošíkově Zaragoze. Prohrála i Barcelona

1. 5. 2011 0:12
Real - Zaragoza 2:3, S. Sebastian - Barcelona 2:1
Iker Casillas ví, že sen o titulu se nejspíš rozplynul.
Iker Casillas ví, že sen o titulu se nejspíš rozplynul. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize prohráli na domácím stadionu se sestupem ohroženou Zaragozou 2:3 a opět se jim vzdálila vidina mistrovského titulu.

Čtyři kola před koncem soutěže ztrácí Bílý balet na Barcelonu propastných osm bodů. Trenér José Mourinho nechal odpočívat některé hvězdy včetně Cristiana Ronalda a to se mu hrubě nevyplatilo.

Redknapp: Anglie dala světu fotbal a Španělé ho zkazili
Mourinho: Vyjádřit se k sudím? Pak bych nemohl trénovat

Hosty poslal na stadionu Santiaga Bernabeua do vedení ve 41. minutě Lafita, který skóroval po obrovské minele Ikera Casillase. Španělský reprezentační brankář při snaze odkopnout míč promáchl a Lafita už měl snadnou pozici.

Deset minut po přestávce šokoval fanoušky Realu druhým gólem Gabi, když proměnil penaltu.

Sergio Ramos sice brzy vsítil kontaktní gól, v 77. minutě však Lafita svou druhou trefou utkání rozhodl. Pět minut před koncem upravil na konečných 2:3 Karim Benzema.

Messi se tentokrát neprosadil.
Messi se tentokrát neprosadil. | Foto: Reuters

Real dohrával o deseti, když byl v závěru po druhé žluté kartě vyloučen stoper Carvalho. Jiří Jarošík řídil celý zápas obranu Zaragozy a do statistik se zapsal žlutou kartou. Zaragoza udělala překvapivou výhrou důležitý krok k záchraně v La lize.

Barcelona mohla využít zaváhání Realu a prakticky si zajistit obhajobu titulu, jenže zápas na San Sebastianu nezvládla. Trenér Guardiola rovněž nepostavil optimální sestavu, avšak základní kámen týmu, fenomenální Argentinec Lionel Messi, v zahajovacím rozestavení nechyběl.

První poločas proběhl podle očekávání, po půl hodině hry poslal Blaugranas do vedení Thiago Alcantara. Dvacet minut před koncem ale vyrovnal Ifran a v 83. minutě dokonal senzaci proměněnou penaltou Prieto.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Real Madrid - Zaragoza 2:3 (62. Ramos, 85. Benzema - 41. a 77. Lafita, 55. Gabi z pen.), San Sebastian - FC Barcelona 2:1 (70. Ifran, 83. Prieto z pen. - 29. Thiago), La Coruňa - Atlético Madrid 0:1 (80. Agüero).

1. FC Barcelona 34 28 4 2 89:19 88
2. Real Madrid 34 25 5 4 81:29 80
3. Valencie 33 19 6 8 57:41 63
4. Villarreal 33 17 6 10 51:39 57
5. Atlético Madrid 34 15 7 12 55:44 52
6. Bilbao 33 16 3 14 51:47 51
7. FC Sevilla 33 14 7 12 51:49 49
8. Espaňol Barcelona 33 14 3 16 40:46 45