Real podruhé v sezoně prohrál a na Barcu ztrácí 7 bodů

31. 1. 2011 23:00
Osasuna - Real Madrid 1:0, Alicante - Barcelona 0:3

Madrid - Fotbalisté vedoucí Barcelony vyhráli ve španělské lize patnácté utkání za sebou. V 21. kole porazil obhájce titulu nováčka Hércules Alicante na jeho hřišti 3:0 a naplno bodoval i v desátém venkovním zápase v sezoně.

V posledních šesti duelech mimo svůj stadion navíc Barcelona nastřílela soupeřům pokaždé tři a více branek. Mužstvo z Alicante toužilo zopakovat první vzájemný zářijový duel, ve kterém favorita na Nou Campu šokovalo nečekanou výhrou 2:0. Barcelona se zpočátku trápila i dnes a přes domácí obranu se dlouho nemohla prosadit.

VIDEO Copa del Rey: Parádní gól Benzemy a koncert Barcy

Do vedení ji poslal až dvě minuty před přestávkou útočník Pedro po přesném Xaviho pasu. Hostům pomohla situace z 85. minuty, kdy byl vyloučen záložník Hérculesu Javier Farinós. Barcelona početní výhodu vzápětí využila a v následujících čtyřech minutách její nejlepší střelec Lionel Messi dvěma slepenými brankami definitivně rozhodl.

Třiadvacetiletý Argentinec si polepšil na 21 ligových branek a v tabulce střelců ztrácí pouze jeden zásah na vedoucího Cristiana Ronalda z Realu.

Katalánský celek znovu zvýšil tlak na druhý Real Madrid, před kterým si vypracoval sedmibodový náskok. Svěřenci Josého Mourinha mohli rozdíl snížit v neděli v utkání proti Pamploně. Zápas se jim ale hrubě nepovedl. Prohráli 0:1 a znovu se jim vzdálil mistrovský titul. V domácí soutěži Real nebodoval podruhé v sezoně.

Real znovu ukázal, že ho v druhé polovině ledna trápí slabá produktivita. V posledních čtyřech soutěžních zápasech vstřelili jeho hráči pokaždé jen jeden gól a v neděli dokonce vyšli střelecky naprázdno. O záchranu bojující Pamplona přerušila osmizápasovou ligovou sérii bez vítězství a tři body si připsala poprvé od 21. listopadu.

Zápas rozhodl v 62. minutě Javier Camuňas, který po pohotovém Arandově prostrčení obstřelil brankáře Ikera Casillase. Poté se domácí stáhli do obranného valu, který fotbalisté "Bílého baletu" nedokázali překonat. Brankově se neprosadil nejlepší střelec soutěže Cristiano Ronaldo, ani debutující útočník Emmanuel Adebayor, který v Realu od úterý hostuje do konce sezony z Manchesteru City.

Atléticu se nedaří

Prohru utrpělo v dalším utkání i druhé madridské mužstvo Atlético, které podlehlo na vlastním stadionu Bilbau 0:2 a nebodovalo ve třetím z posledních čtyř utkání domácí soutěže.

Šance madridského celku snížil už ve 39. minutě kolumbijský obránce Luis Perea, který byl vyloučen za faul v pokutovém území. Kanonýr Fernando Llorente ale pokutový kop neproměnil.

Oslabená domácí defenziva s Tomášem Ujfalušim tak poprvé inkasovala až v poslední minutě prvního poločasu po zásahu Gaizky Toquera. Šestadvacetiletý útočník navíc po přestávce druhým gólem zdvojnásobil vedení a zajistil Bilbau třetí ligovou výhru za sebou. Baskický celek si pojistil šesté místo v tabulce právě před Atlétikem.