22. 9. 2010 23:50
Real Madrid - Espaňol 3:0, Barca - Gijon 1:0
David Villa i bez Mesiho zajistil Barce výhru
David Villa i bez Mesiho zajistil Barce výhru | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Barcelony ve 4. kole Primery Division zvítězili i bez zraněného Lionela Messi, když na svém hřišti zásluhou gólu Davida Villy ze 49. minuty porazili 1:0 Gijón.

Messi, jehož v nedělním zápase Barcy v Atlétiku Madrid fauloval Tomáš Ujfaluši, utrpěl zranění pravého kotníku a chybět by svému týmu měl dva týdny.

Ujfaluši si za faul na Messiho nezahraje dva zápasy
Barca veze výhru z Atlétika. Vyhrál i Real a Valencie

Jeho absence byla na hře Barcelony citelná, i když měla hru celý zápas pod kontrolou, do šancí se nedostávala. Udeřila až krátce po poločase, když si na pravé straně naběhl na Alvésův pas Villa a prostřelil hostujícího gólmana. Připsal si tak třetí gól po svém letním příchodu z Valencie.

Real vyhrál nad Espaňolem a ujal se vedení

Fotbalisté Realu Madrid porazili Espaňol Barcelona 3:0 góly Cristiana Ronalda z penalty, Gonzála Higuaína a Karima Benzemy. Ve čtvrtém z pěti soutěžních zápasů pod trenérem José Mourinhem udrželi čisté konto, a ujali se tak vedení v tabulce.

Pomohlo jim totiž zaváhání dosud suverénní Valencie, která doma remizovala 1:1 s Atlétikem, přitom vyrovnávala až v 83. minutě zásluhou Adurize. Atlético se posunulo na čtvrtou příčku, Valencia je o skóre druhá, třetí zůstává Barcelona.

Real i Espaňol dohrávaly poslední půlhodinu o deseti bez vyloučených Pepeho a Galana, který dostal červenou kartu za ostrý faul na Cristiana Ronalda připomínající nedělní zákrok Tomáše Ujfalušiho na Lionela Messiho, za který byl český obránce rovněž vyloučen.

O výsledku zápasu rozhodla 28. minuta, kdy Ronaldo z přímého kopu napálil zeď, ovšem podle rozhodčího si hostující obránci ve zdi pomohli rukou, za což nařídil poměrně přísnou penaltu.

K ní si stoupl Ronaldo a proměnil, ovšem jelikož jeho pohyb nebyl podle pravidel, musel svůj pokus opakovat. I tentokráte však nezaváhal a poslal Real do vedení. To v závěru ještě pojistili argentinský útočník Higuaín a Francouz Benzema.

Jarošík trefil jen tyč, Zaragoza tak remizovala

Gól nedostala v Alicante ani Zaragoza, jejíž obranu vede Jiří Jarošík. Čisté konto uhájila obrana Zaragozy podruhé v sezoně, podruhé z toho však byla bezbranková remíza. Jarošíkův tým tak má na kontě pouhé dva body.

Největší šance zápasu měl právě Jarošík, trefil však tyč.