Real porazil Levante a na Barcelonu ztrácí jen bod

15. 3. 2015 23:04
Fotbalisté Realu Madrid zdolali v utkání španělské ligy Levante 2:0, dvakrát se trefil Gareth Bale.
Bale a Ronaldo se radují z gólu
Bale a Ronaldo se radují z gólu | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zdolali v utkání španělské ligy Levante 2:0, dvakrát se trefil Gareth Bale. Na první Barcelonu ztrácejí hráči "Bílého baletu" jeden bod.

Real byl od začátku duelu proti Levante aktivnějším týmem, už ve čtvrté minutě nastřelil Ronaldo tyč. Gólu se dočkal až o 14 minut později. Po Benzemově centru zakončil Ronaldo nůžkami, jeho pokus na brankové čáře ještě odhlavičkoval bránící hráč hostů, k míči se ale znovu dostal francouzský reprezentant a posunul míč na Balea, jenž přerušil svůj gólový půst trvající devět soutěžních zápasů.

Velšský reprezentant se do konce poločasu prosadil ještě jednou, když jemně tečoval Ronaldův střelecký pokus.

Na 3:0 mohl v druhém dějství zvýšit Benzema, jenž po Ronaldově centru zakončoval patičkou, jeho pokus ale skončil na spojnici.

Sevilla s přehledem porazila Elche 3:0, dvakrát se prosadil Bacca a zařadil se tak s 16 zásahy na čtvrté místo v tabulce střelců španělské ligy. V odpoledním zápase zaváhal Villarreal, na půdě Almeríe pouze remizoval 0:0.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Vigo - Bilbao 1:2 (64. Larrivey - 17. Aduriz z pen., 32. San José), Almería - Villarreal 0:0, Málaga - Córdoba 2:0 (48. Juanmi, 84. Amrabat), FC Sevilla - Elche 3:0 (18. z pen. a 31. Bacca, 81. Gameiro), Real Madrid - Levante 2:0 (18. a 40. Bale).

1. FC Barcelona 27 21 2 4 78:16 65
2. Real Madrid 27 21 1 5 77:24 64
3. Valencie 27 17 6 4 48:22 57
4. Atlético Madrid 27 17 5 5 51:23 56
5. FC Sevilla 27 16 4 7 49:33 52
6. Villarreal 27 14 7 6 43:24 49
7. Málaga 27 13 5 9 31:30 44
8. Bilbao 27 10 6 11 25:32 36