reklama

Real přerušil rekordní sérii Barcelony. Jsem nadšený nejen z výsledku, říká Zidane

Fotbalisté Realu Madrid se radují na hřišti Barcelony. Fotbalisté Realu Madrid se radují na hřišti Barcelony. autor: Reuters
Včerejší El Clásico mělo jasného favorita v domácí Barceloně. Ale Real Madrid ukázal, že pod novým trenérem Zinédinem Zidanem nic předem nevzdává. Real vítězstvím na Nou Campu ještě vykřesal naději na zisk mistrovského titulu.

Barcelona - Real Madrid přijel včera do Barcelony v těžké pozici. Před zápasem ztráceli svěřenci Zinédina Zidana na domácí tým propastných deset bodů. Navíc Barcelona před zápasem neprohrála 39 utkání v řadě. Královský klub nečekalo v pekelné atmosféře na Nou Campu nic snadného.

Jenže Real včera předvedl velké vítězství. Nejprve zareagoval na úvodní branku zápasu z hlavy domácího stopera Gerarda Piqueho. Aby později i bez vyloučeného kapitána Sergia Ramose rozhodl Cristiano Ronaldo, který vítěznou brankou zavřel ústa všem pochybovačům o jeho kvalitách. Před zápasem se totiž na hvězdného Portugalce snášela kritika, že dokáže dávat branky pouze slabším soupeřům.

Zidane napodobil Schustera

"Jsem nadšený ze všeho, co jsme dnes předvedli. Nejen z výsledku." Neskrýval po zápase obrovskou radost lodivod Realu Zidane, jenž se připojil ke Carlosi Querizovi a Berndu Scusterovi. Tedy dvěma trenérům Realu Madrid, kteří dokázali při svém debutu na na Nou Campu zvítězit.

"Líbil se mi výkon všech mých hráčů. Když vidím, že každý bojuje za každého a že všichni nechají pro svého trenéra na hřišti všechno, je to ten nejlepší pocit. Vítězství v Barceloně je obrovskou odměnou pro mé hráče." Neopomněl Zidane vyzdvihnout kolektivní výkon svého týmu.

Výbornou náladu měl i portugalský obránce Pepe. "Všichni říkali, že tady dostaneme čtyři nebo pět branek. Jenže my jsme dokázali zvítězit i v deseti lidech. Toto vítězství je pro naše fanoušky."

Enrique: Prohra vás naučí přemýšlet o hráčích

Naopak spokojený s výsledkem nemohl být trenér domácích Luis Enrique. "Mrzí mě, že jsem přišli o sérii bez porážky, ale na druhou stranu vás porážka donutí přemýšlet. S přístupem a výkonem svých hráčů jsem spokojený, s výsledkem ale nikoli."

"Myslím, že jsme v zápase byli lepší a mohli jsme dokonce vyhrát. Ale takový je fotbal. Doufám, že porážka bude ojedinělá. A že se do konce sezony udržíme na špici." Přeje si Enrique.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Klub vzdal hold Cruyfovi

Před a během zápasu se domácí fanoušci rozloučili s legendárním Holanďanem Johanem Cruyfem.

reklama