VIDEO Real prohrál i v Seville, do čela jde Atlético Madrid

27. 3. 2014 9:42
Fotbalisté Realu Madrid prohráli ve španělské lize podruhé za sebou a přišli o první místo v tabulce.
Podívejte se na nejpodstatnější událostí zápasu mezi Sevillou a Realem Madrid, který domácí překvapivě vyhráli 2:1. | Video: Sport

Barcelona - Fotbalisté Realu Madrid prohráli ve španělské lize podruhé za sebou, což se jim stalo naposledy v květnu 2009. Po Barceloně ve středu podlehli také v Seville 1:2 a přišli o první místo v tabulce. Oba rivalové Realu ve 30. kole vyhráli, tabulku vede Atlético Madrid o bod před Barcelonou, třetí Real ztrácí na první příčku tři body.

Madrid doplatil na smrticí brejky

Real přitom na hřišti Sevilly vedl poté, co tečovaný přímý kop Ronalda zapadl za bezmocného brankáře. Jenže domácím vycházely brejky, které úspěšně zakončoval Bacca. Dvakrát přesprintoval obránce, naběhl si na přihrávku za obranu a propálil gólmana Diega Lopéze.

Real do tohoto duelu za poslední rok v lize neprohrál s nikým jiným než s konkurenty v boji o titul Barcelonou a Atléticem Madrid. Oba jeho rivalové naopak nezaváhali.

Atlético se veze na vítězné vlně

Do čela poskočilo Atlético Madrid, které si připsalo čtvrtou výhru v lize po sobě. Proti Granadě se sice trápilo v koncovce, ale nakonec mu k výhře stačila jediná branka. O tu se v 63. minutě postaral nejlepší střelec týmu Diego Costa po rohovém kopu.

Zaváhání Realu využila i Barcelona, která porazila Celtu Vigo 3:0 zásluhou dvou gólů Neymara. Katalánci už v 6. minutě vyšachovali defenzivu Celty, Sánchez si naběhl za obranu na přihrávku od Messiho a ještě předložil míč Neymarovi, pro kterého už nebyl problém zblízka trefit odkrytou branku.

Zraněný brankář Valdés přijde o MS

Po půlhodině hry navíc Iniesta hezkou kolmicí uvolnil Messiho, který se kličkou zbavil brankáře a vstřelil svou 14. branku v roce 2014. To z něj dělá nejlepšího střelce v tomto roce v celé Evropě.

V druhé půli se ještě jednou prosadil Neymar, jenž po brejku udržel míč v souboji s dvěma obránci a propálil brankáře.

Černou kaňkou na vítězství Barcelony bylo zranění brankářské jedničky Victora Valdése, který si v první půli poranil koleno a musí se podrobit operaci, což ho připraví o zbytek sezony i o letní mistrovství světa.

Výsledky 30. kola:

FC Barcelona - Vigo 3:0 (6. a 67. Neymar, 30. Messi), Vallecano - Pamplona 1:0 (90. Larrivey), Atlético Madrid - Granada 1:0 (63. Diego Costa), FC Sevilla - Real Madrid 2:1 (19. a 72. Bacca - 14. Ronaldo).

1. Atlético Madrid 30 23 4 3 67:21 73
2. FC Barcelona 30 23 3 4 88:25 72
3. Real Madrid 30 22 4 4 81:32 70
4. Bilbao 30 16 8 6 52:32 56
5. FC Sevilla 30 14 8 8 55:45 50
6. San Sebastian 29 13 7 9 52:43 46
7. Villarreal 29 13 6 10 49:36 45
8. Espaňol Barcelona 30 11 7 12 34:35 40