3. 11. 2009 22:52
AC Milán - Real Madrid 1:1, ManU - CSKA 3:3
Ronaldinho srovnal stav utkání mezi Realem a AC na 1:1.
Ronaldinho srovnal stav utkání mezi Realem a AC na 1:1. | Foto: Reuters

Milán - Smírně se nakonec rozešli ve šlágru úterních zápasů Ligy mistrů Real Madrid s AC Milán, kteří po divoké přestřelce z před čtrnácti dnů v odvetě hráli 1:1.

Na domácí půdě uhrál remizu Manchester United, který s Necidovým CSKA Moskva hrál 3:3, a zajistil si tak postup do osmifinále. Jistotu má také Čechova Chelsea a Plašilovo Bordeaux.

O góly na stadionu Giuseppe Meazzy v Miláně se postarali Benzema a Ronaldinho.

Drogba se po trestu vrací, Chelsea si jde pro postup
Ruský mráz děsí Barcu. Messi: Takovou zimu jsem nezažil

Do první půle vstoupil lépe madridský velkoklub, aktivní byli především střelec víkendu Higuaín a někdejší hráč AC Kaká. Ovšem první nebezpečnou příležitost měli domácí, ale po rychlé akci a krásné přihrávce Seeedorfa trefil Pato jen Casillase.

Gól ovšem první slavil Pelegriniho výběr, neboť střelu Kaká v devětadvacáté minutě Dida pouze vyrazil a z úhlu trefil odkrytou branku Benzema.

Už za čtyři minuty ale bylo srovnáno. Podle všeho odvracel centr Zambrotty v pokutovém území rukou Pepe a Ronaldinho nařízenou penaltu bezpečně proměnil.

Za další dvě minuty mohlo být pro Real ještě hůř, do zakončení se probil Pato, který dokonce i překonal Didu, ale rozhodčí pro domnělý faul Brazilce gól neuznal.

Po přestávce tempo hry poněkud opadlo, a tak další gólová příležitost přišla až po hodině hry, kdy Ronaldinhův centr nedokázal z malého vápna do Casillasovy sítě umístit hlavou nehlídaný Ambrosini.

Velkou šanci na rozhodnutí utkání měl střídající Inzaghi, který opět v pokutovém území nedokázal zkrotit v nadějné šanci centr z pravého křídla. Na druhé straně se zas neprosadil v obrovské příležitosti těsně před koncem Raul, a tak se nakonec oba soupěři rozešli smírně.

V druhém utkání skupiny C rozdrtil Olympique Marseille Curych 6:1, a zmenšil tak náskok Realu a AC v čele skupiny na pouhý jediný bod.

United duel s CSKA zachraňovali až v závěru

Velmi zajímavě se vyvíjelo také utkání na Old Trafford. Trenér Manchesteru United Alex Ferguson nechal v zápase proti CSKA  na lavičce několik svých hvězd, včetně novopečeného otce Wayne Rooneyho. A jeho tým inkasoval během první půle hned dvě branky.

Rooney se může radovat z postupu do osmifinále.
Rooney se může radovat z postupu do osmifinále. | Foto: Reuters

První z nich vstřelil v pětadvacáté minutě tvrdou ranou podél van der Saara levačkou Dzagojev. Manchester reagoval brankou Owena, který se v Lize mistrů prosadil po pět letech. Jenže už v 31. minutě CSKA znovu vedlo, když se po přihrávce Necida trefil Krasič.

Na 3:1 hned dvě minuty po začátku druhého poločasu zvyšoval hlavičkou nikým nehlídaný Berezutskij, který tak potrestal další z mnoha chyb obrany Manchesteru.

United poté prostřídali sestavu a poněkud zvýšili tempo a dočkali se i kýženého vyrovnání. Nejprve šest minut před koncem snižoval Scholes hlavou na 2:3 a v druhé minutě nastavení šťastně srovnal s přispěním hostující defenzivy Valencia.

I přesto, že Wolfsburg vyhrál 3:0 na Besiktasi, mohou "Red devils" slavit díky lepším vzájemným zápasům s CSKA jistotu osmifinále.

Z jistoty postupu se raduje i londýnská Chelsea, která sice po čtyřech zápasech inkasovala, ale s Atlétikem Madrid, jež před čtrnácti dny porazila doma 4:0, remizovala 2:2, což jí k postupu stačí . Za hosty se dvakrát trefil po trestu navrátivší se útočník Didier Drogba.

Postup ze skupiny D slaví také Porto, které gólem v poslední minutě přehrálo Apoel Nikósia 1:0.

Dál se trápí Bayern

V nepřesvědčivých výkonech v nové sezoně pokračuje mnichovský Bayern, který v Allianz aréně nedokázal porazit Bordeaux i s Jaroslavem Plašilem v sestavě, a po prohře 0:2 se mu postup velice vzdaluje, zatímco Francouzi mají osmifinále jisté.

O branky zápasu se postarali v 37. minutě hostující Gourcuff a Šamakh.

Bordeaux má totiž v tabulce nyní deset bodů a druhý Juventus, který v úterý gólem Camoranesiho porazil Maccabi Haifa, má jen o dva body méně, zatímco Bayern má pouhé čtyři body a reálně mu hrozí vyřazení.

Utkání 4. kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Bayern Mnichov - Girondins Bordeaux 0:2 (0:1)

Branky: 37. Gourcuff, 90. Šamach. Rozhodčí: Proenca (Portug.). Diváci: 65.000.

Maccabi Haifa - Juventus Turín 0:1 (0:1)

Branka: 45.+2 Camoranesi. Rozhodčí: Hauge (Nor.).

1. Girondins Bordeaux 4 3 1 0 6:2 10
2. Juventus Turín 4 2 2 0 3:1 8
3. Bayern Mnichov 4 1 1 2 4:4 4
4. Maccabi Haifa 4 0 0 4 0:6 0

Skupina B:

Manchester United - CSKA Moskva 3:3 (1:2)

Branky: 30. Owen, 84. Scholes, 90.+2 Valencia - 25. Dzagojev, 31. Krasič, 47. V. Berezuckij. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 90.+5 Šemberas (CSKA). Diváci: 74.000.

Besiktas Istanbul - VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Branky: 14. Misimovič, 80. Gentner, 87. Džeko. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 26.000.

1. Manchester United 4 3 1 0 7:4 10
2. VfL Wolfsburg 4 2 1 1 7:3 7
3. CSKA Moskva 4 1 1 2 6:8 4
4. Besiktas Istanbul 4 0 1 3 1:6 1

Skupina C:

AC Milán - Real Madrid 1:1 (1:1)

Branky: 35. Ronaldinho z pen. - 29. Benzema. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 75.000.

Olympique Marseille - FC Curych 6:1 (2:1)

Branky: 3. vlastní Aegerter, 11. Abriel, 51. Niang, 80. Hilton, 87. Cheyrou, 89. Brandao - 31. Alphonse. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 56.282.

1. Real Madrid 4 2 1 1 11:6 7
2. AC Milán 4 2 1 1 6:5 7
3. Olympique Marseille 4 2 0 2 8:6 6
4. FC Curych 4 1 0 3 4:12 3