Real roznesl Mallorku, Ronaldo dal 350. gól

16. 3. 2013 22:15
Gonzalo Higuaín se raduje z branky
Gonzalo Higuaín se raduje z branky | Foto: Reuters

Madrid -  Uragán v druhém poločasu předvedli fotbalisté Realu Madrid a porazili ve 28. kole španělské ligy Mallorku 5:2. V utkání přitom dvakrát prohrávali.

Obhájce titulu rozhodl zápas třemi góly během pěti minut v úvodu druhého poločasu a na první Barcelonu v tabulce ztrácí deset bodů. Katalánce čeká v neděli duel s Vallecanem.

Real se v minulém kole trápil s předposledním Vigem a dnes nezačal přesvědčivě ani proti Mallorce, která je v tabulce jen o příčku výš než Celta.

Už v šesté minutě svěřenci Josého Mourinha prohrávali po prudké hlavičce Emilia Nsueho. Po čtvrthodině hry vyrovnal Gonzalo Higuaín, jenže za dalších šest minut překonal po rohu obranu "Bílého baletu" Alejandro Alfaro.

Rozhodlo skvělé střídání

Mourinho o přestávce poslal do hry Karima Benzemu a Mesuta Özila a jeho hráči předvedli drtivý nástup.

V 52. minutě mířil přesně hlavou Cristiano Ronaldo a dal svůj 350. gól v dospělém fotbale za klub či reprezentaci, další branky přidali během pěti minut Luka Modrič, který se trefil parádně z dálky, a Higuaín. V nastavení potvrdil do prázdné branky po pasu Higuaína výhru Realu Karim Benzema.

San Sebastian rozstřílel Valladolid 4:1 a posunul se na čtvrté místo v tabulce. Z posledních osmnácti zápasů prohrál San Sebastian jediný a na pátou příčku díky dvěma trefám Antoina Griezmanna a jedné Imanola Agirretxeho a Xabiho Prieta odsunul čtvrtfinalistu Ligy mistrů Málagu. Čestný gól Valladolidu vstřelil až tři minuty před koncem střídající Javi Guerra.

Bilbao prohrálo 0:1 v Madridu s Getafe a v tabulce je čtrnácté. Jediný gól zápasu vstřelil už v sedmé minutě Borja.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

La Coruňa - Vigo 3:1 (9. Riki, 64. Silvio, 78. Salomao - 80. Pak Čchu-jong), San Sebastian - Valladolid 4:1 (34. a 44. Griezmann, 39. Agirretxe, 48. Xabi Prieto - 87. Guerra), Getafe - Bilbao 1:0 (7. Borja), Real Madrid - Mallorca 5:2 (15. a 57. Higuaín, 52. Ronaldo, 54. Modrič, 90.+1 Benzema - 6. Nsue, 21. Alfaro),

22:00 Valencie - Betis Sevilla.

1. FC Barcelona 27 23 2 2 85:30 71
2. Real Madrid 28 19 4 5 71:27 61
3. Atlético Madrid 27 18 3 6 48:24 57
4. San Sebastian 28 13 8 7 49:35 47
5. Málaga 27 12 8 7 38:25 44
6. Betis Sevilla 27 13 4 10 39:39 43
7. Valencie 27 12 6 9 38:40 42