2. 5. 2010 21:00
Portugalec v poslední minutě rozhodl o výhře Realu
Cristian Ronaldo vstřelil v neděli dvě branky
Cristian Ronaldo vstřelil v neděli dvě branky | Foto: Reuters

Madrid - Až v hodině dvanácté, či spíše minutě devětaosmdesáté zachraňoval Real Madrid v nedělním utkání s Osasunou Pamplona svoje naděje na zisk titulu ve španělské nejvyšší soutěži.

O vítězství madridského velkoklubu totiž rozhodl minutu před koncem základní hrací doby nejdražší hráč planety Cristiano Ronaldo.

"Bílý Balet" díky jeho dvěma brankám a trefě Marcela nakonec zvítězil 3:2, když se na druhé straně prosadili Aranda a Vadocz.

Real si tak tři kola před koncem španělské ligy drží stále jednobodový odstup za vedoucí Barcelonou, ovšem kvůli horšímu vzájemnému zápasu musí získat ve zbývajícíh utkáních minimálně o dva body více než Katalánci.

Barcelona rozstřílela Villareal

Katalánci v sobotu porazili Villarreal na jeho stadionu 4:1 i díky dvěma brankám Lionela Messiho. Barcelona se částečně rehabilitovala za středeční vyřazení ze semifinále Ligy mistrů od Interu Milán.

Lionel Messi táhne Barcelonu za titulem. Proti Villarrealu dal dvě branky
Lionel Messi táhne Barcelonu za titulem. Proti Villarrealu dal dvě branky | Foto: Reuters

V domácí soutěži neprohrála už třináct zápasů za sebou. Naopak Villarreal na svém stadionu přerušil sérii šesti vítězství a po vysoké prohře si zkomplikoval cestu do evropských pohárů.

Hosty poslal do vedení v 19. minutě nejlepší střelec soutěže Messi, který převzal v pokutovém území Xaviho přihrávku a i s pomocí teče domácího obránce prostřelil brankáře Diega Lópeze. Druhý gól přidal ve 34. minutě sám záložník Xavi, který zatočenou střelou z trestného kopu oslavil svůj 350. ligový zápas v dresu katalánského velkoklubu.

Třetí branku přidal tři minuty před přestávkou devatenáctiletý útočník Bojan Krkič po precizně zakončené individuální akci.

V 67. minutě sice zdramatizoval utkání kontaktním gólem domácí útočník Llorente, ale na víc už hráči "Žluté ponorky" nedosáhli. Dvě minuty před koncem uzavřel skóre Argentinec Messi, který v domácí soutěži vstřelil už 29 branek.

Valencii vystřílel tři body Žigič

Valencie porazila Espaňol 2:0, po osmi zápasech zvítězila v domácí soutěži na hřišti soupeře a tři kola před koncem si upevnila třetí příčku. Obě branky zaznamenal po přesných střelách zblízka střídající srbský útočník Nikola Žigič.

První gól dal přes dva metry vysoký forvard po hodině hry jen dvě minuty po svém příchodu na hřiště. Podruhé se Žigič trefil čtvrt hodiny před koncem.

Záchraně se přiblížili fotbalisté nováčka Zaragozy, kteří porazili Deportivo La Coruňa na soupeřově hřišti díky Colungově gólu 1:0 a na sestupové příčky mají z patnáctého místa dvoubodový náskok. V dresu hostů, kteří v lize zvítězili po čtyřech zápasech, odehrál celý zápas Jiří Jarošík a dostal žlutou kartu.