Real třemi góly přejel Galatasaray, Dortmund uhrál remízu

3. 4. 2013 22:37
Real Madrid porazil v úvodním zápase čtvrtfinále Ligy mistrů Galatasaray Istanbul 3:0, Málaga remizovala s Dortmundem 0:0.
Radost Gonzala Higuaína
Radost Gonzala Higuaína | Foto: Reuters

Praha - Suverénním výsledkem i výkonem vstoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů fotbalisté Realu Madrid. Na domácím hřišti porazili Galatasaray 3:0 a před odvetou na turecké půdě mají postup téměř v kapse.

Mnohem dramatičtější bude duel mezi Dortmundem a Málagou. Úvodní zápas totiž skončil 0:0.

V Madridu začaly oba týmy velmi vlažně. Nikam se nehnaly a hned z první šance padl úvodní gól. Özil poslal v 9. minutě do ulice míč Ronaldovi a ten přeloboval vyběhnuvšího brankáře.

Kromě jedné Drogbovy střely si hosté nic kloudného nevypracovali a Real udeřil podruhé. Centr Essiena propadl k Benzemovi a ten střelou na přední tyč překonal gólmana Musleru.

Hráči Galatasaraye byli neškodní

Vedení o dva góly domácím stačilo a tak po zbytek poločasu kontrolovali hru. V závěru půle sice ještě zahrozil Eboué, ale Lopéz jeho pokus zneškodnil.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Hráči Galatasaraye byli neškodní a Real hrozil z rychlých brejků. Po jednom z nich se objevil v šanci Di María, ale hostující brankář zareagoval dobře.

Domácí se ale stejně potřetí radovali. Alonso ze standardní situace posadil míč na hlavu Higuaína, který trefil k tyči.

Poté odpor tureckého celku ochabl úplně a Real uhájil do odvety velmi nadějný náskok.

Borussia se trápila

Fotbalisté Málagy proti Dortmundu potvrdili, že doma góly nedostávají. Nebylo to však ani tak jejich kvalitní defenzivou, jako spíše trápením Borussie v koncovce.

Velkou šanci zahodil zejména polský kanonýr Robert Lewandowski, který se po zpětné přihrávce ocitl zcela sám na značce pokutového kopu, ale ukopl se a střelu poslal hodně vedle.

Dortmund byl v zakončení aktivnější, ale střelu Marka Reuse po pohledné kombinaci hostů zlikvidoval skvělý gólman. Neuspěl ani Mario Götze, který z úhlu střílel těsně vedle.

Málaga nedostala gól už v desátém z posledních 13 duelů na domácím hřišti v evropských pohárech. V této sezoně Ligy mistrů udržela nulu posedmé. Naopak Dortmund poprvé vyšel střelecky naprázdno.

Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Málaga - Borussia Dortmund 0:0

Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Weligton, Antuněs, Iturra - Grosskreutz. Diváci: 28.963.

Málaga: Caballero - Gamez, Weligton, Demichelis, Antuněs - Toulalan, Iturra - Joaquín, Julio Baptista (76. Santa Cruz), Isco (87. Duda) - Saviola (67. Portillo). Trenér: Pellegrini.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Santana, Schmelzer - Gündogan, Kehl (80. Bender) - Grosskreutz, Götze (90.+2 Kirch), Reus (69. Schieber) - Lewandowski. Trenér: Kloop.

Real Madrid - Galatasaray Istanbul 3:0 (2:0)

Branky: 9. Ronaldo, 29. Benzema, 73. Higuaín. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andaas (všichni Nor.). ŽK: Essien, Ramos, Modrič - Nounkeu, Melo, Yilmaz, Drogba. Diváci: 70.000.

Real: López - Essien, Varane, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Mária (85. Pepe), Özil (80. Modrič), Ronaldo - Benzema (65. Higuaín). Trenér: Mourinho.

Galatasaray: Muslera - Eboue, Kaya, Nounkeu, Riera (83. Amrabat) - Sneijder (46. Zan), Melo, Inan, Altintop (78. Bulut) - Yilmaz, Drogba. Trenér: Terim.