Real vs. Barcelona 2:2. První El Clásico nemělo vítěze

15. 8. 2011 0:10
Španělský Superpohár se rozhodne ve středeční odvetě
Alexis Sánchez v souboji s Marcelem.
Alexis Sánchez v souboji s Marcelem. | Foto: Reuters

Madrid - První El Clásico nové sezony nepoznalo vítěze. Domácí Real Madrid se v úvodní zápase španělského Superpoháru rozešel s Barcelonou smírně 2:2.

Real brzy vedl, Barcelona však dvěma góly do poločasu výsledek otočila. Po změně stran ale o náskok přišla. I tak si do středeční odvety připravila dobrou výchozí pozici.

Madridský klub nastoupil do utkání bez letních posil, sestava měla stejnou podobu jako v minulé sezoně.

Arsenal přišel o Fábregase. Vrací se domů do Barcelony
Mourinho před Superpohárem: Nikdo mě neumlčí

Naopak barcelonský kouč Pep Guardiola nasadil do útoku místo Pedra novou posilu, Chilana Alexise Sáncheze. Místo Xaviho se v základní sestavě objevil hrdina z jednadvacítky Thiago Alcántara.

Obranu Barcelony, ve které chyběli zranění Puyol a Piqué, překvapil už ve 12. minutě Mesut Özil, který využil dobrou práci Karima Benzemy.

Devět minut před poločasem ale hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň a zápas otočili. Nejprve se povedenou ranou uvedl David Villa a v nastaveném čase skóroval Lionel Messi.

Poslední slovo měl ovšem Real. Krátce po změně stran se pohotově střelou z hranice pokutového území prosadil Xabi Alonso.

Ve středeční odvetě už bude moci Barcelona na Nou Campu využít služeb Cesca Fábregase, který oficiálně přestoupil z Arsenalu za 35 milionů liber.