VIDEO Real zachránila podivná penalta v 6. minutě nastavení

26. 9. 2013 12:11
Bílý balet zaostává za zatím bezchybnou dvojicí Barcelona, Atlético Madrid o dva body.
Podívejte se na podivnou penaltu, která rozhodla zápas Real - Elche. | Video: Sport

Madrid - Páté vítězství v sezoně vybojoval Real Madrid a na třetím místě tabulky Primera Division zaostává za zatím bezchybnou dvojicí Barcelona, Atlético Madrid o dva body. O výhru na hřišti nováčka Elche musel ovšem bojovat až do závěrečného hvizdu.

Ve druhé minutě nastavení se hlavou po rohovém kopu trefil Boakye a zdálo se, že se Real bude muset spokojit s druhou remízou v sezoně. O čtyři minuty později ale proměnil hodně přísnou penaltu (viz video) Cristiano Ronaldo a svým druhým gólem v utkání rozhodl.

Hosty předtím dostal do vedení krátce po přestávce. V šesti kolech dal portugalský kanonýr šest branek a v tabulce střelců je druhý za Diegem Costou z Atlétika a Lionelem Messim z Barcelony.

Sevilla vůbec poprvé zvítězila

Soupeř fotbalistů Liberce v Evropské lize FC Sevilla se dočkal v šestém kole první výhry. Po předchozích dvou porážkách se o vítězství 4:1 nad Rayem Vallecanem postarali dvougóloví střelci Ivan Rakitič a náhradník Carlos Bacca.

Soupeř dohrával zápas bez dvou vyloučených hráčů. Ve druhém poločase dostal Galvez za stavu 1:2 druhou žlutou kartu, osm minut před koncem při skóre 1:3 byl bez předchozího napomenutí vykázán Viera.

Valencia také udeřila v závěru

Sevilla dosud v domácí soutěži bodovala jen díky dvěma remízám. Do základní skupiny v Evropské lize ale vstoupila výhrou 2:1 v Estorilu. S Libercem se utká ve třetím kole 24. října. Do utkání proti Vallecanu, které po úvodní výhře skončilo popáté za sebou bez bodu, zasáhla sestava: Beto - Coke, Cala, Pareja, Alberto - Mbia, Rakitič - Samperio (77. Rabello), Marin (71. Bacca) - Trochowski (16. Čeryšev), Gameiro.

Valencie se štěstím naplno bodovala na hřišti Granady, protože překonat domácí obranu se jí podařilo až ve čtvrté nastavené minutě. Třetí výhru v soutěži zajistil hostům Jonas.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

FC Sevilla - Vallecano 4:1 (17. z pen. a 53. Rakitic, 80. a 88. Bacca), Granada - Valencie 0:1 (90.+4 Jonas), Elche - Real Madrid 1:2 (90.+1 Boakye - 51. a 90.+6 z pen. Ronaldo).

1. FC Barcelona 6 6 0 0 22:5 18
2. Atlético Madrid 6 6 0 0 18:5 18
3. Real Madrid 6 5 1 0 14:6 16
4. Villarreal 5 3 2 0 10:5 11
5. Espaňol Barcelona 5 3 2 0 9:5 11
6. Bilbao 5 3 0 2 10:9 9
7. Valencie 6 3 0 3 9:10 9
8. Málaga 6 2 2 2 9:4 8