Ronaldo byl vyloučen, spasitelem Realu se stal Bale

Aktualizováno 24. 1. 2015 23:58
Fotbalisté Realu Madrid i po vyloučení Cristiana Ronalda zvítězili ve španělské lize na hřišti Córdoby 2:1.
Karim Benzema z Realu dává gól do sítě Juana Carlose Martina Corrala z Cordoby.
Karim Benzema z Realu dává gól do sítě Juana Carlose Martina Corrala z Cordoby. | Foto: Reuters

Madrid  - Fotbalisté Realu Madrid i po vyloučení Cristiana Ronalda zvítězili ve španělské lize na hřišti Córdoby 2:1. O výhře rozhodl v 89. minutě z penalty Gareth BaleBarcelona vyhrála 6:0 v Elche, v tomto kalendářním roce si s dnešním soupeřem poradila už potřetí s celkovým skóre 15:0.

Madridské Atlético porazilo v městském derby Vallecano 3:1, dvakrát skóroval Antoine Griezmann.

Ronaldo inzultoval soupeře

Real nezačal na hřišti nováčka dobře a už ve třetí minutě prohrával. Obránce Ramos zasáhl ve vápně míč rukou a nařízenou penaltu proměnil Nabil Ghilas, jenž v Córdobě hostuje z FC Porto. Alžírský útočník se prosadil pošesté v sezoně a je nejlepším střelcem andaluského celku.

Karim Benzema ale vyrovnal ještě v prvním poločase a dočkal se ligové branky poprvé od 29. listopadu. V 68. minutě mohli hosté znovu prohrávat, když domácí útočník Andone přeloboval gólmana Casillase, míč ale skončil na břevnu.

V 82. minutě neudržel Ronaldo nervy na uzdě, udeřil soupeře a inkasoval červenou kartu. O chvíli později se poměr hráčů na hřišti vyrovnal. Cartabia zahrál v pokutovém území rukou a obdržel druhou žlutou kartu, Bale si s penaltou poradil a Real si připsal třetí ligovou výhru v řadě.

Barca si s chutí zastřílela

Barcelonu poslal do vedení v Elche ve 35. minutě Gerard Piqué, který se v tomto ročníku prosadil potřetí a vyrovnal svoji střelecky nejúspěšnější sezonu 2010/11.

Další branky přidal katalánský celek po změně stran. Nejprve se v 55. minutě po faulu na Neymara ujal exekuce pokutového kopu Lionel Messi a vstřelil 20. gól v sezoně. Argentinský útočník se následně podílel asistencemi na dvou Neymarových brankách a na 5:0 pak zvýšil druhou trefou v utkání. V nastavení skóroval ještě Pedro.

Griezmann slavil desátou trefu

Atléticu nezabránila v zisku plného počtu bodů ani absence defenzivního pilíře Godína či mladého záložníka Kokeho. Ve 12. minutě daroval Griezmannovi míč ve středu hřiště obránce hostů Zé Castro a francouzský útočník po úniku bezpečně zakončil za gólmana Toňa.

O deset minut později vyslal Mandžukič povedený pas za obranu Vallecana a Griezmann vstřelil desátý gól v tomto ročníku La Ligy. Hosté ještě do přestávky snížili, zpoza vápna se střelecky prosadil kapitán Roberto Trashorras.

Znovu do dvoubrankového vedení dostal domácí v druhém poločase nešťastným vlastním gólem Manucho. Griezmann mohl v závěru zkompletovat hattrick, trefil však pouze tyč.

Villarreal potvrdil svoji formu a podesáté v řadě v lize bodoval. Duel s Levante, které naopak nedokázalo už poosmé získat tři body, rozhodl v 56. minutě jediným gólem utkání nejlepší střelec týmu Luciano Vietto.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Córdoba - Real Madrid 1:2 (3. Ghilas z pen. - 27. Benzema, 89. Bale z pen.), Elche - FC Barcelona 0:6 (55. z pen. a 88. Messi, 69. a 71. Neymar, 35. Piqué, 90.+3 Pedro), Atlético Madrid - Vallecano 3:1(12. a 22. Griezmann, 56. vlastní Manucho - 35. Trashorras), Villarreal - Levante 1:0 (56. Vietto).

1. Real Madrid 19 16 0 3 64:16 48
2. FC Barcelona 20 15 2 3 54:9 47
3. Atlético Madrid 20 14 2 4 40:19 44
4. FC Sevilla 18 12 3 3 30:17 39
5. Valencie 19 11 5 3 35:17 38
6. Villarreal 20 11 5 4 33:17 38
7. Málaga 19 9 4 6 22:20 31
8. Eibar 20 7 6 7 24:26 27