Realu stačil jediný gól a opět se přiblížil špičce tabulky

12. 1. 2014 21:08
Fotbalisté Realu Madrid díky venkovní výhře nad Espaňolem 1:0 stáhli náskok vedoucího dua na 3 body.
Cristiano Ronaldo se tentokrát gólově neprosadil
Cristiano Ronaldo se tentokrát gólově neprosadil | Foto: Reuters

Barcelona- Fotbalisté Realu Madrid využili ve španělské lize remízy Atlética s Barcelonou a po výhře 1:0 nad Espaňolem stáhli náskok obou rivalů v čele tabulky na tři body. O jedinou branku zápasu se postaral deset minut po změně stran přesnou hlavičkou Pepe.

Portugalský reprezentant rozvlnil síť branky Kika Casilly po přesném centru Luky Modriče z přímého kopu. Pro šestadvacetiletého obránce to byla třetí gólová trefa v sezoně.

Gólově naprázdno tentokrát vyšel jeho krajan a nejlepší střelec španělské ligy Cristiano Ronaldo, který nedokázal proměnit několik jasných šancí. Krátce po půlhodině hry ani nadvakrát nepropálil domácího brankáře, v 82. minutě po chybě obrany Espaňolu neproměnil samostatný únik a minutu před koncem po střele Karima Benzemy netrefil zcela odkrytou branku.

Přesto Real potřetí v řadě naplno bodoval a stíhá vedoucí duo. Espaňol naopak podruhé za sebou prohrál a je jedenáctý.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Elche - FC Sevilla 1:1 (82. Herrera - 89. Carrico), Getafe - Vallecano 0:1 (29. Bueno), Betis Sevilla - Pamplona 1:2 (80. Molina - 2. Torres, 57. vlastní Figueras), Espaňol Barcelona - Real Madrid 0:1 (55. Pepe), Levante - Málaga 1:0 (19. Barral).

1. FC Barcelona 19 16 2 1 53:12 50
2. Atlético Madrid 19 16 2 1 47:11 50
3. Real Madrid 19 15 2 2 53:21 47
4. Bilbao 19 11 3 5 32:24 36
5. San Sebastian 18 9 5 4 35:23 32
6. Villarreal 18 9 4 5 32:20 31
7. FC Sevilla 19 8 6 5 36:30 30
8. Valencie 19 7 2 10 26:31 23