reklama

Řecký trenér vyřadil z týmu pro Euro Tziolise a Koneho

Soupeř českých fotbalistů na Euro zná sestavu

Atény - Trenér řecké fotbalové reprezentace Fernando Santos vyřadil z konečné nominace 23 hráčů pro mistrovství Evropy záložníky Alexandrose Tziolise a Panajotise Koneho. Řekové budou druhým soupeřem Česka v základní skupině.

Oba vyškrtnutí hráči absolvovali sobotní přípravný zápas proti Slovinsku, jenž v Kufsteinu v Rakousku skončil remízou 1:1. Neúčast Koneho na mistrovství Evropy se očekávala, neboť středopolař Boloni udeřil v nastaveném čase soupeře a byl vyloučen.

Evropského šampiona z roku 2004 čeká generálka před Eurem ve čtvrtek opět v Kufsteinu proti Arménii. Do turnaje pak Řekové vstoupí 8. června v zápase proti domácím Polákům, čtyři dny nato se utkají s českým týmem a 16. června uzavřou skupinu duelem s Ruskem.

Nominace řeckých fotbalistů na mistrovství Evropy:

Brankáři: Konstantinos Chalkias (PAOK Soluň), Michail Sifakis (Aris Soluň), Alexandros Tzorvas (Palermo/It.).

Obránci: Kyriakos Papadopulos (Schalke/Něm.), Sokratis Papastathopulos (Brémy/Něm.), Jorgos Tzavelas (Monako/Fr.), Vassilios Torosidis, Avraam Papadopulos, José Holebas (všichni Olympiakos Pireus), Stylianos Malezas (PAOK Soluň).

Záložníci: Kostas Fortunis (Kaiserslautern/Něm.), Grigorios Makos (AEK Atény), Jonannis Maniatis, Joannis Fetfatzidis (oba Olympiakos Pireus), Konstantinos Katsuranis, Jorgos Karagunis, Sotirios Ninis (všichni Panathinaikos Atény), Jorgos Fotakis (PAOK Soluň).

Útočníci: Theofanis Gekas (Samsunspor/Tur.), Jorgos Samaras (Celtic/Skot.), Dimitrios Salpingidis (PAOK Soluň), Nikolaos Lymperopulos (AEK Atény), Konstantinos Mitroglu (Atromitos Atény).

reklama