reklama

Rehhagel: Hráči jako Nedvěd se už klidně nemusí narodit

Patrik Berger a Pavel Nedvěd Patrik Berger a Pavel Nedvěd autor: Milan Kammermayer
Trenéři hodnotí odvetu Eura 96, kterou Češi vyhráli 6:3.

Praha - Odplata se vydařila. Češi v pondělní odvetě za finále Eura 1996 porazili německý tým tehdejších legend. Někteří svěřenci trenéra Dušana Uhrina staršího ukázali, že by se na ligových trávnících neztratili ani jako čtyřicátníci.

Pavel Kuka dal dva góly, Karel Poborský se postaral o rozdílovou trefu, na další dvě přihrál a nad všemi čněl dirigent zálohy Pavel Nedvěd, který se blýskl třemi asistencemi.

"Celá záloha a její útočná činnost byla vynikající, spolupráce s Kukou, s podporou Bejbla opravdu výborné," chválil hráče po zápase Uhrin.

Ten přiznal, že výkon těchto hráčů jen podtrhuje vyjímečnost této generace. "Po Euru odešla spousta těch kluků do velkých klubů jako do Liverpoolu nebo Manchesteru United a zůstali tam, to je důkaz, jak byli dobří," dodal.

"Druhý Zátopek také neexistuje"

"Je pravda, že Berger, Poborský nebo Nedvěd by klidně ještě stále mohli hrát profesionálně," prohlásil na tiskové konferenci trenér Němců Otto Rehhagel.

Také podle něho byl hlavním hrdinou celého zápasu někdejší špílmachr Juventusu. "Někdy se to tak stane, že se zrodí v jednom desetiletí takový hráč, jako je on, opravdu výjimečný a je možné, že takový fotbalista tu jen tak nebude nebo nikdy. Vždyť ani druhý Emil Zátopek neexistuje. Nejspíš si musíme počkat na nějakou další povedenou generaci, kdy se někdo takový objeví," myslí si německý kouč.

Uhrina Nedvědův výkon v zápase veteránů ale zase tolik nepřekvapil. "Všichni víme, že Pavel běhá pravidelně maratony a půlmaratony, to je znát. Zatímco v jeho věku těm bývalým fotbalistům kondička odchází, on se stále udržuje," prohlásil.

Uhrin: Maier chytil čtyři góly

Dobře ale zahráli i jiní, takže nakonec z toho byl jednoznačný výsledek 6:3. "Bylo vidět, že Češi do toho šli víc. Asi nám vážně chtěli to finále oplatit, takže proto vyhráli," hodnotil zápas Rehhagel.

To trenér českých legend ocenil bojovnost obou mužstev. "Myslím, že celkově to bylo povedené utkání, dobré pro diváky, padly krásné góly po povedených akcích. Utkání mělo navíc výbornou kulisu, za to musím fanouškům poděkovat," pochválil české příznivce v Edenu Uhrin. Výtěžek ze vstupného putoval do Nadace fotbalových internacionálů. O poločase převzala šek na půl milionu korun ikona mistrů Evropy z roku 1976 Antonín Panenka.

Druhým dechem Uhrin přiznal, že zápas mohl skončit remízou. "Láďa Maier tam v druhém poločase chytil možná čtyři góly," přemítá. Pokud by tak utkání skutečně skončilo, zřejmě by došlo na penalty.

"Ale byl tam Tonda Panenka, takže kdyby na penalty skutečně došlo, myslím, že by nám vypomohl," smál se Uhrin.

reklama