Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 7. 2012 19:50
Slavia v dohrávce 1. kola Gambrinus ligy remizovala s Jihlavou 3:3.
Slovenský záložník Karol Kisel vstřelil v 88. minutě druhý gól na 2:3
Slovenský záložník Karol Kisel vstřelil v 88. minutě druhý gól na 2:3 | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Po loňských ofenzivních hodech se česká liga dočkala první gólové přestřelky už v úvodním kole.

Slavia sice po poločase prohrávala doma s Jihlavou 0:3, v poslední hektické dvacetiminutovce však dokázala srovnat na konečných 3:3.

První bodový zisk si tak v nových působištích připsali trenéři Petr Rada a František Komňacký.

Jihlavský poločas snů

Mužstvo z Vysočiny se do nejvyšší soutěže vrátilo po šestileté pauze a uvedlo se poločasem snů. Hru se sice snažili tvořit domácí, ovšem po chybách uprostřed hřiště se hosté dostávali do rychlých a nebezpečných kontrů.

V 8. minutě se po jednom z nich prosadil z druhé vlny nabíhající Vaculík. Do ještě nadějnějšího náskoku Jihlavské poslal umístěnou střelou do šibenice Koloušek. A parádní pětačtyřicetiminutovku završil z penaltového puntíku po faulu Čontofalského Tecl.

Slávisté se nevzdali

Slavia po přestávce vsadila vše na útok, jemuž se zprvu dařilo hostům odolávat. V 69. minutě však už kapitulovali, když se ze strany prosmýkl Vošahlík a přesnou střelou na první tyč překonal Blažka.

Pražany gól ještě více nabudil, jenže Škodovým krásným nůžkám se do cesty postavilo břevno. Slávisté nerezignovali a v samém závěru byli odměněni. Přesnou přízemní střelou rozdmýchal domácí naději Kisel a v 90. minutě se štěstím uzavřel krásné drama druhou trefou v utkání Vošahlík.

1. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Vysočina Jihlava 3:3 (0:3)
Branky: 69. a 90. Vošahlík, 88. Kisel - 8. Vaculík, 21. Koloušek, 45.+1 Tecl z pen. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Štěrba. ŽK: Čontofalský, Jarolím, Nitrianský - Masopust, Josl, Koloušek. Diváci: 7136.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka - Petrák - Koreš (76. Zmrhal), Jarolím (53. Vošahlík), Juhar - Kisel - Škoda. Trenér: Rada.
Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (61. Mešanovič), Karlík, Koloušek, Vaculík (74. Kosak) - Jungr (87. Sedláček) - Tecl. Trenér: Komňacký.