Rekordní série neporazitelnosti Realu končí na čísle 40. Prohrál totiž v Seville

15. 1. 2017 23:07
Hodně nepovedený závěr zápasu zkazil fotbalistům rekordní šňůru bez porážky. V Seville totiž v posledních sedmi minutách dostali dva góly a prohráli 1:2. Jejich série se tak zastavila na 40 soutěžních zápasech bez porážky.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté Realu Madrid nezvládli závěr utkání španělské ligy v Seville, kde v posledních sedmi minutách dostali dva góly a prohráli 1:2. Rekordní série "Bílého baletu" bez porážky se tak zastavila na 40 soutěžních zápasech. Real po 18 kolech vede tabulku o bod právě před Sevillou a má zápas k dobru. Úřadující mistři z Barcelony na úhlavního rivala ztrácejí z třetího místa dva body.

Real ve čtvrtečním osmifinále domácího poháru na hřišti Sevilly remizoval 3:3, ale dnes diváci viděli jen tři branky. Tu první zařídil v 67. minutě kanonýr Ronaldo z penalty, které předcházel faul brankáře Rica na Carvajala.

Jenže hosté náskok neudrželi. V 85. minutě si po standardní situaci vstřelil vlastní gól hlavou kapitán Realu Ramos a ve druhé minutě nastavení dokonal obrat povedenou ranou střídající Jovetič.

Valencie doma zdolala barcelonský Espaňol 2:1 a v La Lize zvítězila poprvé od 16. října. V tabulce sedmnáctí "Netopýři" se vzdálili na čtyři body sestupovému pásmu.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (17. Montoya, 73. Mina - 85. López), Vigo - Alavés 1:0 (89. Radoja), Gijón - Eibar 2:3 (9. Carmona, 58. Cases - 4. Adrián z pen., 21. Pedro León, 23. Luna), Granada - Pamplona 1:1 (69. Kravec - 12. Riera), FC Sevilla - Real Madrid 2:1 (85. vlastní Ramos, 90.+2 Jovetič - 67. Ronaldo z pen.).