reklama

Řepka: Oddaluju polosmrt. Na ligová svinstva už nemám náladu

Sparta a ligové tituly, to je minulost. Teď se Tomáš Řepka těší na zápasy v I. A třídě. Sparta a ligové tituly, to je minulost. Teď se Tomáš Řepka těší na zápasy v I. A třídě. autor: CPA
Bývalý reprezentant Tomáš Řepka se těší na fotbal pro radost. Takřka po roce se jako hráč vrací na trávník, v I. A třídě v dresu SK Hvozdnice.

Praha - Baník, Sparta, Fiorentina, West Ham, zase Sparta, Budějovice, Hvozdnice...

Tomáš Řepka má za sebou přepestrou kariéru. Hrál na Euru, v Lize mistrů, v Serii A či Premier League. A teď si v sobotu půjde poprvé zahrát I. A třídu. A těší se na to jako malý kluk.

"Nehrál jsem skoro rok. A já bez fotbalu prostě být nemůžu. V momentu, kdy skončím, to pro mě bude taková polosmrt, jak už jsem kdysi někde řekl. Tak ji oddaluju," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

V sobotu oblékne dres SK Hvozdnice, v 10.30 vyběhne proti Černolicím. V roli hráče poprvé od loňského října, kdy ho za protesty, zhruba podvacáté v kariéře, vyloučili v Jablonci - a tehdejší budějovický trenér Soukup ho vyřadil z kádru ligového týmu Dynama.

Pak přišlo jarní intermezzo v roli sportovního ředitele druholigového Mostu. A teď už jde 39letý Tomáš Řepka zase na plac.

V Hvozdnici jste trénoval už několik týdnů. Proč přijde první zápas až teď? Čekal jste pořád na nějakou nabídku z vyšší soutěže?

"Ne, tak to nebylo, spíš se tam ještě vyřizovaly nějaké moje nevyjasněné záležitosti s Budějovicemi. Ale hrozně se těším, že si zase zakopu zápas, byl jsem skoro rok mimo, to je dlouhá doba. Potřebuju zase takový ten fotbalový režim, chyběl mi. Skončit s fotbalem úplně, to by byla taková moje polosmrt, tak ji ještě nějaký čas budu oddalovat."

Počítáte s tím, že ještě může přijít i nějaký váš přestup i do vyšší soutěže?

"Já to neřeším. Jak říkám, chci si ještě zahrát, třeba budu v Hvozdnici kopat do padesáti, když mi to zdraví dovolí, proč ne. Mám to sem půl hodiny autem od baráku, to je v pohodě."

Jak funguje ten hvozdnický režim? Jak často třeba trénujete?

"Dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek. A o víkendech jsou zápasy."

Showbyznys? Nic pro mě

Počítám, že budete hrát stopera.

"Jasně, o ničem jiném jsme se moc nebavili. Defenzivního záložníka by asi měl hrát Dalibor Slezák... Je tady asi pět kluků z ligy, tak si myslím, že by to mohlo i k něčemu vypadat. Třeba "Bob" Neumann (ex-Liberec) je tady taky."

Budete za svoje vystoupení v hvozdnickém dresu dostávat nějakou odměnu?

"O tom se nebavme."

Tak jinak: počítáte i s nějakými dalšími aktivitami, ze kterých by mohl být nějaký výdělek? Vrhnete se do showbyznysu jako vaše manželka, nebo budete psát knížky, točit filmy? Nebo dělat něco ve vyšších patrech fotbalu?

(směje se) "Knížky určitě psát nebudu, s tím by mi někdo musel pomoct - i když témata by byla, to jo...Showbyznys, to teda taky není můj šálek kávy, jak se říká. A vracet se někam nahoru do fotbalu mezi ty bafíky a jejich praktiky? Tak tam tedy rozhodně taky nechci. Rodina, děti, barák, Hvozdnice, to mi teď bude k životu stačit."

Mluvíte o špinavých praktikách, ale říká se, že čím nižší soutěž, tím větší kouzla tam rozhodčí předvádějí...

"Teď jsem ani tak nemyslel na rozhodčí jako na ty šíbry... To, co praktikují oni, to snad takhle v I. A třídě není. Já si tam jdu zahrát pro radost. Počítám, že na mě bude někdo hulákat, ale to se nedá nic dělat. Jeden můj syn už taky začíná poznávat, co to obnáší za trable nosit jméno Řepka, u toho druhého se ještě hodně rozmyslím, jestli ho dám taky na fotbal."

Když už jsme u té ligové špíny, co říkáte na sázkařskou aféru?

"Tak k tomu už bych se nechtěl vůbec vyjadřovat, to ne."

Máte nějaké signály, že by se na vás v sobotu přijela podívat nějaká fanouškovská "delegace" ze sparťanského kotle?

"Ne, nevím o ničem takovém. Počítám, že ty kluky asi zajímají jiné věci, než jezdit se dívat na fotbal někam na vesnici."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama