reklama

Řepkovi zase tekly nervy. V derby se mělo červenat

Rozhodčí Zelinka vytáhl jen 3 žluté karty

Praha - Pondělní derby pražských ´S´ bylo na gólové šance poměrně skoupé, o vysoké nasazení a třeskuté emoce však rozhodně nouze nebyla.

A mít hlavní rozhodčí Michal Zelinka trochu větší odvahu, museli by někteří hráči v jeho ruce určitě vidět červený kartonek.

Zvláště situace ze 78. minuty volala po rázném potrestání, zůstala přitom bez karty.

Čtěte také:
Pražské derby pro Spartu. Remízu odmítnul Wilfried
Derby Slavia - Sparta jsme sledovali ŽIVĚ

Vše vyvolal ostrý dojezd Milana Černého do náruče Jaromíra Blažka, který už měl v době skluzu míč pod kontrolou. Sparťanský gólman se na Černého ihned důrazně obořil, na pomoc mu přispěchali i spoluhráči.

V roli mstitele srazil Černého k zemi Juraj Kucka, Jiří Kladrubský zas nešetrně povalil Petra Trappa. Do pošťuchování se pustili i oba kapitáni Tomáš Řepka a Jaroslav Černý.

Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Góly, skvělá atmosféra i hra nervů. Takové bylo derby pražských ´S´ Prohlédněte zde

Řepka si poté celý incident vysvětloval ´tělo na tělo´ také s Hocinem Raguedem. Po odtržení obou kohoutů pak směrem k tuniskému záložníkovi předvedl gesto, které trochu evokovalo vzpomínku na rasistickou aféru Milana Baroše. Ten si během zápasu francouzské ligy po souboji s protihráčem tmavé pleti Stéphanem Mbiou ucpával nos a mával před ním rukou, jako by rozháněl zápach. Řepka si však zřejmě nos po strkanici jen kontroloval.

Zarážející ale rozhodně bylo, že se do mely přidal jen několik minut poté, co inkasoval žlutou kartu.

Sparťané tak mohou mluvit o velkém štěstí, že znovu nedoplatili na svoji letošní nedisciplinovanost. Sudí Zelinka přitom v předchozích čtyřech zápasech, která v této sezoně odpískal, udělil 16 žlutých a dokonce 2 červené karty. Tentokrát mu stačila tři žlutá napomenutí.

reklama