28. 10. 2013 19:50
Reportáž z dohrávky 12. kola Gambrinus ligy mezi Libercem a Spartou.
Fotbal, Gambrinus liga, Liberec - Sparta Praha
Fotbal, Gambrinus liga, Liberec - Sparta Praha | Foto: CPA

Liberec - Ostře sledovaná dohrávka 12. kola Gambrinus ligy mezi Libercem a Spartou skončila zaslouženou remízou 1:1, o kterou se postarali svými parádními trefami v 58. minutě domácí Fleišman a o půl hodiny později hostující Lafata.

Duel Liberec - Sparta jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE!

Letenští vedou ligu o šest bodů před druhými Teplice, které po sobotní výhře ve vzájemném duelu přeskočily o bod Plzeň. Severočeši zůstali čtvrtí, na obhájce titulu ztrácejí dva body.

"Bod musíme brát, když se nám v závěru podařilo vyrovnat. Měli jsme míň aktivní začátek. Dvě jasné šance přišly v druhém poločase, ty jsme neproměnili a to se ukázalo jako klíčové. Spravedlivá remíza," hodnotil utkání v rozhovoru pro Českou televizi kouč hostů Vítězslav Lavička.

Liberecký Kovář v druhé půli čaroval

Liberec začal utkání aktivně a dlouho držel Spartu na její polovině. Hosté se i kvůli nepřesnostem dlouho nemohli dostat do hry. První velkou příležitost tak měl Slovan, když Fleišman zakroutil přímý kop na přední tyč, kde málem překvapil Vaclíka. Sparta se ale oklepala a po Krejčího průniku rozezvonila i tyč.

Sparta poté měla víc ze hry, ale rušno bylo spíše právě před její brankou. Šuralovu ránu ve vápně nejprve zblokoval Kadeřábek a Rabušicova teč po standardní situaci mířila těsně vedle.

Po přestávce se úroveň fotbalu zvedla. Hrálo se nahoru dolů a šancí na obou stranách přibylo. Nejprve Kováč podklouznutím nabídl jasnou příležitost Hušbauerovi, který ale neprostřelil vyběhnuvšího Kováře.

Vzápětí mohl otevřít skóre Hušek, ale i Vaclík se zaskvěl dobrým zákrokem a Rybalka z dorážky netrefil. Další možnost dostal hostující Krejčí, ale ani on tváří v tvář brankáři Slovanu neuspěl.

Slovan inkasoval opět v závěru

Brankový účet načal až v 58. minutě Fleišman, který dal z dálky netradičně pravou nohou svůj první gól sezony. Liberec se poté soustředil na obranu a čekal na rychlé protiútoky. Z nich hrozil hlavně Delarge, ale uklidňující trefa nepřišla.

Dočkala se tak Sparta. Kušnír přišel ve středu hřiště o balón, který se přes Váchu dostal k rozběhnutému Lafatovi. Ten měl spoustu místa i času na to, aby poslal míč do šibenice. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou.

Domácí trenér Jaroslav Šilhavý si zoufal, že jeho tým podruhé za sebou přišel o výhru pár minut před koncem.

"Před utkáním jsem říkal, že to bude podobné jako se Sevillou a bohužel se to přesně vyplnilo. Škoda, že jsme nedotáhli některé protiútoky," uvedl kouč Slovanu.

12. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 58. Fleišman - 87. Lafata. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Blažej. ŽK: Šural, Kušnír, Hušek - Vácha. Diváci: 9000.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek - Šural (74. Kolár), Pavelka, Rybalka, Delarge (78. Kalitvincev) - Rabušic (90. Pimpara). Trenér: Šilhavý.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Švejdík, Costa - Vácha - Dočkal, Matějovský (78. Konaté), Hušbauer (65. Bednář), Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

1. Sparta 12 10 2 0 31:7 32
2. Teplice 12 8 2 2 33:13 26
3. Plzeň 12 7 4 1 24:9 25
4. Liberec 12 7 2 3 14:15 23
5. Mladá Boleslav 12 6 4 2 25:12 22
6. Dukla 12 4 5 3 14:11 17