Sparta je dál neporažena, v Olomouci ale dala gól z ofsajdu

10. 11. 2013 20:50
Fotbalisté Sparty zůstávají i po 14. kole nejvyšší fotbalové soutěže jediným neporaženým celkem ligy, když v Olomouci remizovali 1:1.
Josef Hušbauer se trefil už poosmé v sezoně a Spartě zajistil alespoň bod.
Josef Hušbauer se trefil už poosmé v sezoně a Spartě zajistil alespoň bod. | Foto: Lukáš Drštička

Olomouc - Fotbalisté Sparty zůstávají i po 14. kole nejvyšší české soutěže jediným neporaženým celkem ligy, když v Olomouci remizovali 1:1.

Domácí poslal do vedení v 10. minutě Martin Doležal, za hosty ve 39. minutě vyrovnával Josef Hušbauer, který ale před gólem využil ofsajdové pozice.

Sparta tak vede ligu už jen o pět bodů před Plzní, dalších pět bodů ztrácejí Teplice, které ale čeká pondělní dohrávka se čtvrtým Libercem.

Sigma začala proti favoritovi skvěle...

Domácí vedl poprvé v pozici hlavního kouče Zdeněk Psotka, do tohoto zápasu sportovní generální manažer týmu, a jeho obnovená premiéra na lavičce hanáckého klubu začala skvěle.

V 10. minutě chybovala hostující obrana, Varadi nacentroval na Doležala, ten si stáhl míč na penaltě, obtočil se s nedůrazným Brabcem na zádech a nedal Vaclíkovi levačkou šanci - 1:0.

"Chtěli jsme tři body, ale vstup do zápasu jsme měli hodně vlažný, stejně jako celý první poločas," pronesl po zápase pro televizi Fanda kouč Letenských Vítězslav Lavička.

...hosté ale dokázali vyrovnat. Z ofsajdu

Hosté sice měli většinu času míč na svých kopačkách, jejich tlak byl ale hodně platonický. Ovšem ve 39. minutě se přesto radovali z vyrovnání.

Lafata našel mezi stopery Hušbauera a ten se střelou na zadní tyč nemýlil. Krásnou akci kazí ale zásadní fakt - sparťanský záložník využil svého ofsajdového postavení a gól platit neměl.

Hosté ve druhém poločase zvýšili obrátky, paradoxně ale více šancí měli domácí, kteří hrozili s rychlých brejků. Ani jeden však v osobách Varadi, Doležala či Pospíšila nedokázali dotáhnout do úspěšného konce.

Kouč Psotka bod za remízu bral

A když se na druhé straně v 85. minutě neprosadil bombou zblízka ani střídající Bednář, skončil zápas zaslouženou remízou 1:1.

"Bod bereme, v naší situaci je zlatý. Sice jsme rychle vedli, ale hosté byli lepší v kombinaci a ve druhém poločase i nebezpečnější v zakončení," bral remízový stav i domácí kouč Psotka.

Sparta tak prodloužila svojí sérii neporazitelnosti na Andrově stadionu na šestnáct zápasů, ovšem podruhé v posledních třech kolech 'jen' remizovala poté, co navíc prohrávala. Olomouc zůstala na osmé pozici, bod před Slováckem.

Výsledek 14. kola:

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 10. Doležal - 39. Hušbauer. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Pospíšil. ŽK: Schulmeister, Houska - Dočkal. Diváci: 7588.
Olomouc: Zlámal - Varadi, Koutný, Škerle, Vepřek - Houska (74. Wijlaars), Ordoš (81. Karaš), Šindelář - Falta (46. Schulmeister), Doležal, Navrátil. Trenér: Psotka.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (70. Bednář), Mareček, Hušbauer, Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

1. Sparta 14 11 3 0 34:8 36
2. Plzeň 14 9 4 1 32:11 31
3. Teplice 13 8 2 3 33:15 26
4. Liberec 13 7 3 3 14:15 24
5. Mladá Boleslav 14 6 5 3 27:15 23
6. Dukla 14 5 6 3 16:12 21