reklama

Potvrzeno. Krob ve vedení fotbalové Slavie končí, jeho pravomoci převezme Tvrdík

Konec spolupráce. Martin Krob (vlevo) a Jaroslav Tvrdík Konec spolupráce. Martin Krob (vlevo) a Jaroslav Tvrdík autor: Milan Kammermayer
Slavia dnes oznámila, že mění systém řízení. Plnou odpovědnost za klub ponese představenstvo a každý jeho člen bude mít na starost konkrétní oblast.

Naplnil se tak scénář, o kterém deník Aktuálně.cz informoval už v červenci. Podle něj se Krob stal obětí rostoucího vlivu hráčského agenta Jiřího Müllera.

Revoluce ve Slavii? Ředitel Krob je mužem na odstřel, svůj vliv posiluje agent Müller Revoluce ve Slavii? Ředitel Krob je mužem na odstřel, svůj vliv posiluje agent Müller Čtěte zde

Krob působil v roli generálního ředitele Slavie od předloňského května, kdy nahradil Davida Trundu. Zároveň byl i místopředsedou představenstva. Nyní se přesune do dozorčí rady.

"Martinu Krobovi patří poděkování za jeho práci, Slavii mi ve své době pomohl zachránit a postavit ji po manažerské i personální stránce. V další etapě budeme spolupracovat na strategickém směřování klubu. Počítám i s další manažerskou spoluprací v rámci holdingu akcionáře Slavie," uvedl pro slávistický web Tvrdík.

Novým místopředsedou představenstva byl zvolen Tomáš Syrovátka, dosavadní zástupce generálního ředitele pro marketing, obchod a komunikaci. Jan Nezmar převzal plnou odpovědnost za celý sportovní úsek a mládežnickou akademii. Kouč A-týmu Jindřich Trpišovský bude hlavním trenérem celého klubu.

"Chceme více než doposud prohlubovat spolupráci na různých úrovních - A-týmu, juniorky a dorosteneckých kategorií. Naší ambicí je vychovávat hráče pro A-tým jednotnou strategií. Proto jsem navrhl jmenování Jindřicha Trpišovského do pozice hlavního trenéra klubu a představenstvo to jednomyslně schválilo," uvedl Nezmar.

Novým členem představenstva se stal Aleš Stluka, který bude zároveň generálním ředitelem slávistické arény Sinobo Stadium. V klubu bude mít na starosti provoz a bezpečnost.

reklama