Revoluce v Chile! Domácí vyřadili uruguayské obhájce titulu

25. 6. 2015 9:04
Fotbalisté Uruguaye neobhájí titul na mistrovství Jižní Ameriky. Ve čtvrtfinále turnaje Copa América podlehli v Santiagu domácímu Chile 0:1.
Isla a Sánchez se radují po vítězném gólu.
Isla a Sánchez se radují po vítězném gólu. | Foto: Reuters

Santiago - Fotbalisté Uruguaye neobhájí titul na mistrovství Jižní Ameriky. Ve čtvrtfinále turnaje Copa América podlehli v Santiagu domácímu Chile 0:1, o vítězství hostitelské země rozhodl gólem v 81. minutě obránce Mauricio Isla. Chile postoupilo do semifinále kontinentálního šampionátu poprvé po 16 letech.

Uruguay, která usilovala o šestý postup mezi čtyři nejlepší za sebou, hrála v závěru bez dvou vyloučených hráčů. V 63. minutě dostal druhou žlutou kartu Edinson Cavani, jenž k utkání nastoupil den poté, co byl jeho otec zatčen za to, že v opilosti autem srazil a zabil motocyklistu. Hvězdný útočník neudržel nervy po provokaci soupeře, v 88. minutě ho následoval Jorge Fucile.

Obě sporná vyloučení vzbudila na hřišti velké vášně, po Fucileho vyloučení málem došlo i na napadení asistenta rozhodčího a rvačku mezi hráči obou týmů.

Utkání bylo zhruba na pět minut přerušeno, uruguayský trenér Óscar Tabárez musel kvůli opuštění vymezeného území na tribunu.

"Když vše skončí červenými kartami za incidenty, které ani nebyly fauly, zanechá to v ústech hořkou pachuť," prohlásil Tabárez. "Raději bych prohrál jiným způsobem," dodal.

Chile se v semifinále utká s vítězem duelu mezi Bolívií a Peru. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Argentina s Kolumbií a Brazílie s Paraguayí.