reklama

Rezek mi zničil kariéru, tvrdí sudí, jenž mu písknul penaltu

Jan Rezek v reprezentačním dresu. Jan Rezek v reprezentačním dresu. autor: CPA - Eduard Erben
Nizozemský sudí Kevin Blom se nechal v kvalifikaci na Euro 2012 Janem Rezkem oklamat. A dodnes toho lituje

Praha - Nasimulovaná penalta Jana Rezka, která před dvěma lety Česku notně pomohla na Euro 2012, dodnes nedá spát rozhodčímu Kevinu Blomovi.

Rezkův pád z devadesáté minuty důležitého duelu kvalifikace proti Skotsku totiž v důsledku znamenal, že si Česko místo porážky odvezlo bod a na šampionát nakonec postoupilo právě na úkor Ostrovanů, kteří skončili v tabulce skupiny I o dva body za svěřenci Michala Bílka.

"Prostě to zcela záměrně nafilmoval. Kdybyste něco podobného udělali v hospodě, dostanete pěstí do nosu. Když jsem to pak viděl v televizi, zhroutil se mi svět," prohlásil Blom v rozhovoru pro AD Sportwereld.

To ale nebylo vše. Rezkův pád totiž také hodně ovlivnil tehdy slibně se rozvíjející Blomovu kariéru. Šéf soudcovské komise Pierre-Luigi Collina totiž krátce poté stáhl Bloma z listiny elitních rozhodčích, čímž přišel jak o evropské poháry, tak o Euro.

"Hrozně dlouho jsem se s tím srovnával, více než rok. Ale musím jít dál, jako rozhodčí musíte soudcovat s čistou hlavou," prohlásil Blom, který se letos znovu vrátil mezi elitu a opět rozhoduje zápasy na mezinárodní scéně.

reklama