reklama

Oslabení! Nizozemci jedou do Prahy bez Robbena i Huntelaara

Arjen Robben. Arjen Robben. autor: Reuters
Nizozemští fotbalisté přiletí na evropskou kvalifikaci do Prahy bez své největší hvězdy Arjena Robbena.

Amsterodam - Nizozemští fotbalisté přiletí na evropskou kvalifikaci do Prahy bez své největší hvězdy Arjena Robbena, jehož vyřadil zraněný kotník.

Trenér Guus Hiddink se při své premiéře bude muset obejít také bez dvou dalších ofenzivních hráčů Klaase Jana Huntelaara a Rafaela Van der Vaarta. Oznámila to dnes Nizozemská fotbalová asociace.

Nizozemci tak rázem přišli o autory celkem osmdesáti reprezentačních branek. Trenér na doplnění týmu povolal Luciana Narsingha z Eindhovenu. Hiddinka čeká obnovená premiéra na lavičce ve čtvrtek v Bari proti Itálii, v Praze se jeho tým představí o pět dní později.

Robben byl klíčovou postavou nizozemského týmu na MS v Brazílii, kde "oranjes" získali bronzové medaile. Útočník Bayernu byl v tomto týdnu vyhlášen třetím nejlepším fotbalistou Evropě.

Huntelaar sice na MS většinou střídal, ale k úspěchu přispěl vítěznou penaltou v osmifinále s Mexikem. Teď se omluvil pro blíže nespecifikované onemocnění. Van der Vaart už kvůli zranění přišel o MS, teď má opět svalové problémy.

reklama