reklama

Robben na Čecha pifku nemá. Byli spolu i na dovolené v Nice

Robben a Mandžukič, obrovská útočná síla Bayernu Mnichov Robben a Mandžukič, obrovská útočná síla Bayernu Mnichov autor: Reuters
Arjen Robben v Superpoháru nevidí odvetu za finále Ligy mistrů 2011/12, kde ho ve finále vychytal jeho kamarád z Chelsea Petr Čech

Mnichov - Nejradši by se propadl do země. Neproměněná penalta... V nastavení finále Ligy mistrů, na domácím stadionu... To se nezapomíná.

Arjen Robben, hvězdný křídelník Bayernu, už se ale z traumatu, který mu přinesla noc 19. května 2012, kdy jeho tým navzdory jasné převaze prohrál s Chelsea, oklepal.

Utekl rok a finálovou bitvu o stejnou trofej, tentokrát v duelu s Dortmundem, právě Robben svým gólem na 2:1 rozhodnul.

Takže už nemá důvod se na Petra Čecha za souboj, který s ním při střele z penaltového puntíku před rokem a půl prohrál, jakkoli hněvat.

Žádná odplata, říká Robben

"Ale kdeže. Petr je naopak můj dobrý přítel, na poslední dovolené jsme dokonce spolu strávili i pár dní v Nice," prozrazuje Robben, prchaje před novináři po sobotním bundesligovém utkání s Norimberkem útrobami Allianz Areny.

Po cestě se ale každou chvíli zastaví a a plní žádosti o podpis.

V pátek na něj budou lovci autogramů číhat v Praze, v bitvě o Superpohár se v Edenu utká Robbenův Bayern znovu utká s Čechovou Chelsea.

"Ale nebude to žádná odplata nebo revanš. To mnichovské finále, které jsme s nimi prohráli, to je minulost a už se to nedá změnit. Teď si zahrajeme o jinou trofej," říká nizozemský reprezentant.

Supercup bere Robben jako dodatečnou odměnu za minulou, velmi vydařenou sezonu Bayernu. "Vysloužili jsme si v ní možnost si o Superpohár zahrát, je to samozřejmě krásný titul, bylo by fajn ho získat."

Schweinsteiger vzpomíná na Letnou

A podobně se na to tváří i Bastian Schwainsteiger, na hřišti zarputilec, v civilu bezstarostně vyhlížející sympaťák s permanentní dobrou náladou.

"Kde se to tam u vás v Praze vlastně hraje? Na tom stadionu, kde jsme kopali s národním týmem proti Česku? Ten byl krásný a byla tam skvělá atmosféra," vyzvídá a vzpomíná.

Má na mysli zápas z března 2007, kvalifikaci o Euro, jež se v Rakousku a Švýcarsku hrálo o rok později. Baroš a spol. tenkrát s týmem Joachima Löwa prohráli 1:2. A zápas měl ještě pikantní dohru spojenou s večírkem na oslavu Ujfalušiho narozenin, na pokoji číslo 433 v hotelu Praha...

Podstatné je, že zápas, který utkvěl ve Schweinsteigerových vzpomínkách, se hrál na Letné. A teď fotbalový výkvět Evropy pohostí Eden.

"Takže je to jiný stadion? Škoda," zaskočí ho zprvu. Ale když se dozví, že Eden je novější a modernější, opět roztaje. "Tak to je fajn. Každopádně se do Prahy moc těším, je to krásné město, je příjemné, že se tak důležitý zápas hraje právě tam."

"Tuhle trofej ještě nemáme"

"Schweini" by se rád po staré Praze trochu "procoural", ale obává se, že nebude příležitost. "Nemyslím si, že by byl čas se po Praze trochu projít, i když bych byl rád."

V první řadě ale mnichovské hvězdy přijedou do práce pracovat. Superpohár je láká. "Tuhle trofej ještě nemáme," ukazuje Schweinsteiger, že má o klubové historii dokonalý přehled.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama