Robben prodloužil vítěznou sérii Bayernu, vyhrál i Dortmund

30. 11. 2013 17:40
Fotbalisté Bayernu Mnichov zdolali ve 14. kole německé ligy Braunschweig 2:0 a natáhli svou rekordní sérii neporazitelnosti na 39 zápasů.
Arjen Robben slaví se spoluhráči branku do sítě Braunschweigu.
Arjen Robben slaví se spoluhráči branku do sítě Braunschweigu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov zdolali ve 14. kole německé ligy Braunschweig 2:0 a natáhli svou rekordní sérii neporazitelnosti na 39 zápasů. Dortmund zvítězil 3:1 v Mohuči a po dvou porážkách v řadě bodoval. Na třetí příčce ztrácí tři body na druhý Leverkusen a na první Bayern další čtyři.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly proti nováčkovi neztráceli čas a za výhrou doma vykročili již ve druhé minutě, kdy se octl sám před brankářem Arjen Robben a stačil hlavou dorazit svou střelu do tyče.

Po půl hodině zúročil nizozemský útočník vytrvalý tlak mnichovského týmu svým druhým gólem přesnou ranou pod břevno. Poslední Braunschweig, který se vrátil do nejvyšší soutěže po 28 letech, na hřišti Bayernu ani na devatenáctý pokus nevyhrál.

Leverkusen napravil debakl s United

Leverkusen napravil středeční debakl 0:5 s Manchesterem United v Lize mistrů a uhájil druhou příčku. Krátce před přestávkou načal skóre Son Hung-min, po přestávce se do sítě předpoledního Norimberku trefili ještě Stefan Kiessling a znovu Son Hung-min. Za poražený tým odehrál 74 minut záložník Adam Hloušek, útočník Tomáš Pekhart se dostal na hřiště na posledních 20 minut.

Návrat trenéra Jürgena Kloppa do Mohuče, kde trénoval mezi lety 2001 a 2008 poté, co v týmu strávil jedenáct let jako hráč, zachránili útočníci Pierre-Emerick Aubameyang a Robert Lewandowski. Letní posila ze St. Etienne Aubameyang poslala Borussii do vedení v 70. minutě z přímého kopu.

Domácí, za které odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch, sice rychle vyrovnali díky penaltě Maxima Choupo-Motinga, jenže vzápětí znovu neuhlídali Aubameyanga, jehož střelu do prázdné branky vyrazil rukou Elkin Soto a pokutový kop proměnil Robert Lewandowski. Polský kanonýr přidal v nastavení ještě další gól z penalty.

Gebre Selassie se zúčastnil přestřelky

Brémám, v jejichž obraně nechyběl Theodor Gebre Selassie, hrubě nevyšly v Hoffenheimu úvody poločasů, nakonec ale vybojovaly divokou remízu 4:4.

Hráči Werderu se za úvodních 20 minut dopustili dvou penaltových faulů a oba potrestal gólem Sejad Salihovič. Hosté ale zvládli během dvou minut vyrovnat, když ve 45. minutě proměnil pokutový kop Aaron Hunt a v nastavení přidal gól Eljero Elia.

Na začátku druhé půle Werder opět nabral dvoubrankové manko. Po čtyřech minutách zužitkoval centr Salihovičce Kevin Volland a další čtyři minuty nato se prosadil z dálky Kai Herdling. Brémy půl hodiny před koncem snížily zásluhou Nilse Petersena a v nastavení vyrovnal na 4:4 svým prvním gólem v 88. bundesligovém zápase Philipp Bargfrede.

Augsburg se střídajícím záložníkem Janem Morávkem remizoval bez branek na hřišti Herthy Berlín.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Bayern Mnichov - Braunschweig 2:0 (2. a 30. Robben), Hertha Berlín - Augsburg 0:0, Hoffenheim - Brémy 4:4 (12. a 18. obě z pen. Salihovič, 49. Volland, 53. Herdling - 45. Hunt z pen., 45.+2 Elia, 59. Petersen, 90.+1 Bargfrede), Leverkusen - Norimberk 3:0 (36. a 77. Son Hung-min, 47. Kiessling), Mohuč - Dortmund 1:3(74. Choupo-Moting z pen. - 79. a 90.+4 obě z pen. Lewandowski 70. Aubameyang), Schalke - Stuttgart 3:0 (34. a 47. z pen. Farfán, 79. Jones).

1. Bayern Mnichov 14 12 2 0 32:7 38
2. Leverkusen 14 11 1 2 31:14 34
3. Dortmund 14 10 1 3 35:15 31
4. Mönchengladbach 13 8 1 4 30:16 25
5. Schalke 14 7 3 4 29:26 24
6. Wolfsburg 14 7 2 5 20:16 23
7. Hertha Berlín 14 5 4 5 20:17 19
8. Mohuč 14 6 1 7 21:28 19