Šok! Barca senzačně padla v San Sebastianu, Real už vede

Aktualizováno 22. 2. 2014 22:02
Reportáž ze sobotních zápasů španělské Primera Division.
Pořádně naloženo dostali hráči Barcelony v San Sebastianu - výsledkově i fyzicky. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Elche 3:0 a po dvacátém vítězství v sezoně budou čekat, zda se na ně v dalších zápasech 25. kola opět městský rival Atlético Madrid.

V posledních dvou letech suverénní Barcelona totiž ve večerním duelu senzačně prohrála na půdě, přestože nastoupila i s hvězdným ofenzivním duem Messi, Neymar. Atlético má duel v Pamploně na programu v neděli.

Real bez Ronalda opět vyhrál

Real v lize zvládl i poslední třetí zápas bez distancovaného kanonýra Cristiana Ronalda, jemuž dnes vedení soutěže zamítlo žádost o prominutí zbytku trestu za červenou kartu.

V generálce na středeční duel Ligy mistrů na hřišti Schalke zařídili vítězství "Bílého baletu" Asier Illarramendi, který hrál místo rovněž potrestaného Luky Modriče, a ve druhém poločase Gareth Bale a Isco.

Vlastenec odstartoval trápení Barcelony

Barcelona prohrávala na hřišti San Sebastianu po půlhodině vlastní brankou Kamerunce Alexandra Songa. Vyrovnání zařídil obhájci titulu v 36. minutě Lionel Messi šestou trefou v posledních čtyřech ligových zápasech.

Hosté ale výsledek otočit nedokázali. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácích svým šestnáctým gólem v sezoně nejlepší střelec klubu Antoin Griezmann.

Na konečných 3:1 pak uzavřel pět minut po něm David Zurutuza, který díky dobře načasovanému náběhu usměrnil do sítě těsně před gólmanem Valdésem Griezmannův centr.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Real Madrid - Elche 3:0(34. Illarramendi, 72. Bale, 81. Isco), Vigo - Getafe 1:1 (59. Rafinha - 20. Lafita), San Sebastian - FC Barcelona 3:1 (32. vlastní Song, 54. Griezmann, 59. Zurutuza - 36. Messi), Almería - Málaga 0:0.

1. Real Madrid 25 20 3 2 71:24 63
2. FC Barcelona 25 19 3 3 70:20 60
3. Atlético Madrid 24 19 3 2 59:16 60
4. Bilbao 24 13 5 6 43:30 44
5. San Sebastian 25 12 7 6 46:35 43
6. Villarreal 24 12 4 8 44:29 40
7. Levante 25 8 9 8 24:31 33
8. FC Sevilla 24 8 8 8 42:41 32