Ronalda zastoupili jiní a Real doma porazil Villarreal

8. 2. 2014 22:29
Real Madrid ve španělské lize porazil doma Villarreal 4:2 a dotáhl se bodově na vedoucí Atlético.
Radost hráčů Realu Madrid
Radost hráčů Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Real Madrid ve španělské lize porazil doma Villarreal 4:2 a dotáhl se bodově na vedoucí Atlético, které senzačně prohrálo večerní zápas s Almerií 0:2.

Na vítězství Realu se dvěma góly podílel francouzský útočník Karim Benzema, který brankově zastoupil distancovaného Cristiana Ronalda. Portugalský útočník si odpykává třízápasový trest kvůli vyloučení v městském derby s Atléticem.V neděli se může vrátit na první místo Barcelona, kterou čeká zápas v Seville.

Skóre na San Bernabéu otevřel už po sedmi minutách Gareth Bale, který využil chybu Josého Antonia Dorada a samostatný únik dotáhl do úspěšného konce. Pro čtyřiadvacetiletého záložníka to byla devátá ligová branka v sezoně. Bale se podepsal i pod druhý gól, na který přihrál Benzemovi. Hosté stihli ještě do poločasu zareagovat přesnou trefou Maria Gaspara. Dvacet minut po změně stran ale vrátil "Bílému baletu" dvougólové vedení Jesé.

Villarreal dokázal utkání ještě jednou zdramatizovat po precizně provedeném přímém kopu Mexičana Giovaniho Dos Santose, ale tři body pro domácí zpečetil ranou k pravé tyči znovu Benzema. Ten je po Ronaldovi s 12 góly druhým nejlepším střelcem klubu.

Atlético tři dny po prohře 0:3 s Realem v semifinále Španělského poháru utrpělo teprve druhou ligovou porážku v sezoně. Almería, která bojuje o záchranu, držela s favoritem 80 minut bezbrankový stav a v závěru vybojovala senzační vítězství. Hrdinou zápasu se stal záložník Verza.

Nejprve povedenou střelou otevřel skóre, pak byl faulován Aranzubiou, jenž dostal červenou kartu a nařízenou penaltu Verza proměnil v druhou branku. Dosavadní jedinou porážku uštědřili Atléticu loni 19. října fotbalisté Espaňolu.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Valencie - Betis Sevilla 5:0 (44. a 68. Paco, 41. Mathieu, 62. Feghouli, 79. Vargas), Vallecano - Málaga 4:1 (26. a 63. Falqué, 28. Arbilla, 45.+1 Larrivey z pen. - 72. Jakovenko), Real Madrid - Villarreal 4:2 (25. a 76. Benzema, 7. Bale, 64. Jesé - 43. Mario, 69. Dos Santos), Almería - Atlético Madrid 2:0 (80. a 86. z pen. Verza).

1. Real Madrid 23 18 3 2 65:24 57
2. Atlético Madrid 23 18 3 2 56:16 57
3. FC Barcelona 22 17 3 2 59:16 54
4. Bilbao 22 13 4 5 42:28 43
5. Villarreal 23 12 4 7 44:27 40
6. San Sebastian 22 10 6 6 42:34 36
7. FC Sevilla 22 8 7 7 41:37 31
8. Valencie 23 9 4 10 36:35 31