reklama

Ronaldinho a Flamengo se vzájemně žalují o 20 milionů dolarů

Ronaldinho v dresu Flamenga Ronaldinho v dresu Flamenga autor: Reuters
Klub chce náhradu za poškození pověstí, hráčova disciplína mu prý způsobila morální újmu.

Rio de Janeiro - Brazilský klub Flamengo přešel ve sporu se svou nedávnou hvězdou Ronaldinhem do protiútoku a nyní požaduje náhradu škody od něj. Bývalý dvojnásobný nejlepší fotbalista světa se s Flamengem rozešel ve zlém před třemi týdny a soudí se s ním o 20 milionů dolarů (403 milionů korun) na výplatách. Tutéž částku za poškození pověsti nyní chce Flamengo od Ronaldinha.

Klub prý doplatil na jeho chování, disciplínu, noční výlety do víru Ria de Janeiro i přístup k tréninku. S tím vším související morální újmu vyčíslil u soudu na 17,5 milionu dolarů, zbývající dva a půl milionu údajně odpovídá ztrátám kvůli nezájmu sponzorů.

Vedení Flamenga: Máme důkazy, bitvu vyhrajeme

"Naše bitva je na začátku. Ale máme důkazy, které nám ji pomůžou vyhrát," řekl ve středu brazilským médiím právní zástupce Flamenga Rafael de Piro.

Dvaatřicetiletý Ronaldinho, mistr světa z roku 2002, strávil ve Flamengu 17 měsíců. Krátce po odchodu si našel angažmá v jiném brazilském klubu Atlético Mineiro z Belo Horizonte. Osočování z nedisciplinovanosti odmítl a na Facebooku pak bývalá hvězda Barcelony a AC Milán napsala, že ji manýry Flamenga hluboce zklamaly.

reklama