Ronaldinho nastartoval výhru Barcelony

roj
2. 9. 2007 23:01
Ronaldinho poprvé v sezoně skóroval
Barcelonský Thierry Henry (vlevo) bojuje o míč s hráčem Athletikem Bilbao Ustaritzem v utkání španělské ligy na Nou Campu. | Foto: Reuters

Madrid - Po divokém průběhu zápasu porazili fotbalisté FC Barcelona na Nou Campu ve druhém kole španělské ligy Athletic Bilbao 3:1.

Rušný byl zejména úsek hry mezi sedmdesátou a osmdesátou minutou utkání. Nejprve se radovali hosté z gólu Susaety, který znamenal snížení dvougólového náskoku Barcelony na 1:2.

Dvě minuty na to ale skóroval parádní trefou barcelonský Yaya Touré. Jeho rána se odrazila od břevna za brankovou čáru, jenže míč po odrazu od země mířil ven z branky. Hráči obou týmů pokračovali ve hře ještě několik sekund, než čárový rozhodčí začal signalizovat gól.

Za pár okamžiků oslabil domácí mužstvo Marquez, který dostal po dvou žlutých červenou kartu. Přesilovka Bilbaa však trvala jen tři minuty. Červenou kartu dostal i hostující Koikili.

Hrdinou Barcelony byl Brazilec Ronaldinho, jenž vstřel své první dvě branky v sezoně. Ten rozjásal Nou Camp už v 9. minutě, když se  trefil z přímého kopu ze třiceti metrů. Ve 35. minutě zvýšil Ronaldinho z penalty.

Městský rival Ronaldinha a spol. Espanyol vedl  ještě osm minut před koncem zápasu 2:0 nad Sevillou, výborný finiš domácích znamenal dělbu bodů za remízu 2:2.

Real Madrid si zastřílel ve Villarrealu, dva u pěti golů dal Sneijder. Madridský klub tak zůstal jediným, který neztratil ještě ani bod.

Výsledky - 2. kolo:
Levante - Murcía 0:0, Zaragoza - Santander 1:1 (75. Oliveira - 55. Serrano), Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (82. Fernando, 84. Sobis - 32. a 41. García), Valladolid - La Coruňa 2:2 (45. Calvo, 71. Sisi - 53. Taborda, 77. Riki), FC Barcelona - Bilbao 3:1 (8. a 35. z pen. Ronaldinho, 72. Touré - 70. Laskurain), Getafe - Huelva 1:1 (90. Moral - 85. Pongolle), Almería - Valencia 1:2 (63. Negrado - 46. Morientes, 80. Moretti), Atlético Madrid - Mallorca 1:1 (77. Pernia - 18. Guiza), Villarreal - Real Madrid 0:5 (48. a 73. Sneijder, 39. Raúl, 50. Van Nistelroij, 80. Guti).

1. Real Madrid 2 2 0 0 7:1 6
2. Mallorca 2 1 1 0 4:1 4
3. FC Barcelona 2 1 1 0 3:1 4
4. Valladolid 2 1 1 0 3:2 4
5. Murcía 2 1 1 0 2:1 4
6. FC Sevilla 1 1 0 0 4:1 3
7. Almería 2 1 0 1 4:2 3
8. Villarreal 2 1 0 1 3:5 3