VIDEO Ronaldinho slaví. S Mineirem ovládl Pohár osvoboditelů

25. 7. 2013 9:59
Fotbalisté Atlétika Mineiro s bývalým nejlepším hráčem světa Ronaldinhem vyhráli Pohár osvoboditelů.

Belo Horizonte - Fotbalisté Atlétika Mineiro s bývalým nejlepším hráčem světa Ronaldinhem vyhráli Pohár osvoboditelů. Minulý týden sice podlehli na hřišti Olimpie Asunción 0:2, ve středu však doma v Belo Horizonte paraguayskému soupeři porážku oplatili a o zisku trofeje rozhodli poměrem 4:3 v penaltovém rozstřelu.

"Tenhle titul mi ve sbírce chyběl a kvůli němu jsem se vrátil do Brazílie. Hodně lidí mě už odepisovalo, takže by mě docela zajímalo, co říkají teď," citovala agentura Reuters Ronaldinha, který se stal sedmým hráčem, jenž dokázal zvítězit v Lize mistrů i Poháru osvoboditelů.

V prestižní evropské soutěži triumfoval v roce 2006 s Barcelonou. Po středečním úspěchu v jihoamerické obdobě Ligy mistrů se zařadil po bok krajanů Didy, Cafúa a Roqueho Juniora a Argentinců Carlos Téveze, Waltera Samuela a Juana Pabla Sorína.

Ronaldinho penaltu kopat nemusel

Třiatřicetiletý Ronaldinho měl v rozstřelu nastoupit k páté penaltě domácích. Nakonec střílet nemusel, protože zatímco hráči Mineira všichni proměnili, za hosty selhali Miranda s Giménezem.

V normální hrací době domácí začali ukrajovat náskok Asunciónu až po přestávce. Ve 47. minutě se nejprve trefil Jo a krátce po vyloučení hostujícího Julia Manzura v 85. minutě využil přesilovku Leonardo Silva a poslal zápas do penalt.

Mineiro v Poháru osvoboditelů triumfovalo poprvé v historii a zajistilo si start na prosincovém mistrovství světa klubů. Atlético prodloužilo nadvládu brazilských klubů v soutěži, když navázalo na vítězství Internacionalu (2010), Santosu (2011) a Corinthians (2012).