reklama

Ronaldinho se nedostal do brazilské nominace pro OH

Ronaldinho v dresu Flamenga Ronaldinho v dresu Flamenga autor: Reuters
Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho si s největší pravděpodobností nezahraje jako jeden z povolených starších hráčů na olympijských hrách v Londýně.

Sao Paulo - Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho si s největší pravděpodobností nezahraje jako jeden z povolených starších hráčů na olympijských hrách v Londýně.

Reprezentační kouč Mano Menezes bývalou hvězdu Barcelony nepovolal ke čtyřem přípravným zápasům na přelomu května a června, čímž prakticky ukončil Ronaldinhovu snahu se do týmu dostat.

Menezes nominoval pro duely s Dánskem, USA, Mexikem a Argentinou 23 fotbalistů, z nichž šest je starších 23 let - obránci David Luiz z Chelsea, Thiago Silva z AC Milán, Daniel Alves z Barcelony, Marcelo z Realu Madrid, dále útočník Hulk z Porta a gólman Botafoga Jefferson. Do Londýna však budou moci jet pouze tři z nich.

"Neočekávám, že bychom udělali nějaké velké změny. Už uvažujeme pouze o těchto jménech, tohle je základ našeho mužstva," uvedl Menezes, jenž se pokusí dovést brazilské fotbalisty k prvnímu olympijskému zlatu. Největší hvězdou mužstva by měl být dvacetiletý Neymar ze Santosu, jehož lákají evropské velkokluby.

Dvaatřicetiletý Ronaldinho byl na původním seznamu 52 hráčů, o kterých se směrem k Londýnu uvažovalo, nicméně slabé výkony v dresu Flamenga nejspíš definitivně ukončily jeho reprezentační kariéru.

reklama