reklama

Ronaldinhovi ve věznici nechutná, dozorcům i spoluvězňům rozdává autogramy

Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020). Bývalý fotbalista Ronaldinho ve vazbě v Paraguayi (2020). autor: Reuters
Pobyt brazilské hvězdy Barcelony Ronaldinha ve věznici se s trochou nadsázky změnil v jednu dlouhou autogramiádu. Aspoň to dokládají fotografie pořízené z vězení v paraguayském Asunciónu, kde vynikající fotbalový technik čeká na rozsudek za vstup do země na falešný pas.

Ronaldinho se podepisoval osobám na obou stranách mříží. Devětatřicetiletý bývalý hráč si pobyt za mřížemi zkrátil podepisováním se svým spoluvězňům. Jedna z fotografií zachycuje zase dozorce z věznice s nátělníkem v barvách brazilského Flamenga s podpisem.

Ze zpráv, které jsou veřejnosti o Ronaldinhově pobytu k dispozici, to vypadá, že hvězdný hráč má ve vězení dobré podmínky. Na jeho adresu dokonce paraguayský ministr vnitra Euclides Acevedo navrhl, že by si s dalšími spoluvězni mohl zahrát ve věznici fotbal.

"Nemusel by to být přímo fotbalový zápas, ale mohli by si začutat. Přece jen je obrovskou hvězdou," řekl. Jednoho menšího turnaje v rámci věznice se už brazilský fotbalista zúčastnil, jak dokládají příspěvky na sociálních sítích.

Ronaldinhovo zadržení už dokonce probírali ministři Brazílie a Paraguaye na mezinárodní úrovni. Zatím bez zjevného výsledku, nicméně paraguayská strana ujistila, že dodrží suverenitu vlastních soudů v otázce celého případu.

Ministr Euclides potom rád dodal i další detaily týkající se Ronaldinhova vězení. "Můžu vás ujistit, že to není žádná káznice. Naopak, je to skoro hotel," uvedl. Přesto si hvězdný fotbalista měl důvod postěžovat. "Nechutnaly mu sušenky a hořký čaj," poznamenal.

Důvodem zadržení Ronaldinha v Paraguayi je fakt, že se společně s bratrem měl údajně prokazovat při vstupu do země falešným pasem. Do jihoamerické republiky cestoval kvůli charitativní akci.

Sampdoria má pět nakažených fotbalistů, v klubu působí i český záložník Jankto Sampdoria má pět nakažených fotbalistů, v klubu působí i český záložník Jankto Čtěte zde

Ronaldinho nařčení nepopírá, ale brání se tím, že pas dostal jako dárek a omylem se jím prokazoval na letišti v domnění, že jde o běžný brazilský cestovní doklad. Nedokázal ale vysvětlit, od koho pas má. Podle zpráv z paraguayské strany si údajně uložil v přepočtu několik desítek milionů korun v Paraguayi a snaží se o získání tamního občanství. Vyšetřování ale stále probíhá.

reklama