reklama

Ronaldo je podle médií ochoten zaplatit dlužné daně. Prý jako gesto dobré vůle

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo autor: Reuters
Ronaldo se podle prokurátora v Madridu vědomě vyhýbal placení daní z osobnostních práv v letech 2011 až 2014. Využíval k tomu společnost na Panenských ostrovech založenou v roce 2010.

Madrid - Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo je připraven zaplatit španělským daňovým úřadům ještě před začátkem soudu 14,7 milionu eur (asi 384 milionů korun), tedy celou částku, kterou podle žaloby dluží. Dvaatřicetiletý portugalský fotbalista, jenž čelí obvinění z daňových úniků, nabídl podle televize TVE platbu jako gesto dobré vůle a dál trvá na své nevině.

Dohodu se státním žalobcem dnes uzavřel Ángel di María, další z fotbalových hvězd obviněných z daňových úniků. Bývalý útočník Realu uznal vinu ve dvou bodech žaloby týkajících se úniků ve výši zhruba 1,3 milionu eur výměnou za nižší trest. Prokurátor mu navrhne odnětí svobody na 16 měsíců, které by si mohl odpykat na svobodě, a pokutu 800.000 eur. Dohodu ještě musí schválit soudce.

První slyšení Ronaldova případu před soudem je naplánováno na 31. července. Ronaldo se podle prokurátora v Madridu vědomě vyhýbal placení daní z osobnostních práv v letech 2011 až 2014. Využíval k tomu společnost na Panenských ostrovech založenou v roce 2010.

Ronaldův velký rival Argentinec Lionel Messi z Barcelony dostal na konci května od španělského Nejvyššího soudu za daňové úniky trest na 21 měsíců, ale za mříže ale nemusí. V podezření z daňových úniků se ve Španělsku ocitli také další elitní fotbalisté Javier Mascherano, Alexis Sánchez, Ricardo Carvalho, Radamel Falcao nebo Fábio Coentrao.

reklama