Ronaldo nasázel hattrick, oslabený Real zničil Sevillu

10. 2. 2013 13:56
Cristiano Ronaldo slaví
Cristiano Ronaldo slaví | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid vyhráli ve 23. kole španělské ligy na domácí půdě nad Sevillou 4:1, hattrickem se blýsknul portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo. Čtvrtý gól vítězů vstřelil Benzema, za hosty v závěru snížil Mano.

Real se na čtyři body přiblížil druhému Atlétiku Madrid, které má stejně jako vedoucí Barcelona ale nedělní zápas k dobru.

Real táhl k triumfu Ronaldo

Real, který z předchozích čtyř duelů vyhrál jen dvakrát, vstoupil do utkání razantně a po brankách Benzemy a Cristiana Ronalda již ve 26. minutě vedl 2:0. Když krátce po změně stran přidal Portugalec třetí branku, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Výhru "Bílého baletu" potvrdil Ronaldo třetím gólem v zápase a 24. brankou v sezóně v 59. minutě a na výhře madridského celku již nic nezměnilo ani vyloučení Higuaína ani snížení Manua.

"Máme fenoména," komentoval Ronaldův výkon klubový ředitel Emilio Butragueňo. Nejméně tři branky v jednom zápase dal rodák z Madeiry už po jednadvacáté v kariéře, proti Seville to stihl během 33 minut. Ronaldo se tak řádně "nažhavil" na středeční úvodní osmifinále Ligy mistrů proti svému bývalému klubu Manchesteru United.

V sobotu kromě Realu vládli hosté

I přes vítězství ztrácí svěřenci kouče Josého Mourinha čtyři body na městského rivala a propastných třináct na vedoucí Barcelonu.

V dalších sobotních duelech se dařilo více hostům. Pamplona remizovala 1:1 na Mallorce, Valencia s Málagou si připsali jednobrankové výhry na hřištích Viga a Levante, Granada pak vyplenila poslední La Coruňu.