reklama

Ronaldo nechce do Evropy. V Brazílii se bojí fanoušků

Ronaldo potvrdil, že Flamengo je jeho první volbou

Rio de Janeiro - Brazilský fotbalista Ronaldo hodlá po zranění hrát za klub Flamengo, kde po dlouhé rekonvalescenci od září trénuje. Jeho návrat na evropské trávníky je nepravděpodobný.

"Mým snem je hrát za Flamengo," řekl dvaatřicetiletý útočník brazilské televizi při pondělní show Bem Amigos.

Bývalý brazilský reprezentant působil celkem v pěti evropských klubech, kde strávil dlouhých čtrnáct let.

Naposledy oblékal dres AC Milán. Při únorovém ligovém utkání proti Livornu si však vážně poranil koleno a jeho angažmá v Itálii skončilo.

"Teď je pro mě prvořadé Flamengo, chtěl bych za něj hrát," dodal fotbalista, který přiznal zájem o jeho služby ze strany pařížského klubu PSG a také od Manchesteru City, kde už působí jeho krajan Robinho.

Čtěte více: Ronaldo ztloustnul. Je to přirozené, brání se Brazilec

Přišla řeč i na jeho zřejmě největší problém. Nejen při zotavování se ze zranění přibral na váze, ztloustl natolik, že ho fanoušci i experti málem nepoznali. Podobný problém měl sice při mistrovství světa, nyní však byl jeho stav mnohem horší.

Ronaldo zase běhá. Musí ale zhubnout Ronaldo zase běhá. Musí ale zhubnout Prohlédněte zde

"Už jsem shodil několik kilo, ale pořád to není ono," přiznal Ronaldo.

Podle slov samotného fotbalisty se zbavil několika procent podkožního tuku, nyní ho má na čtrnácti procentech, přičemž vrcholoví sportovci by měli mít tuto hodnotu na zhruba jedenácti procentech.

Právě kvůli formě se nedá vyloučit, že za rok dvojnásobný vítěz Zlatého míče ukončí kariéru.

"Pokud se nebudu cítit v takové pohodě, abych hrál dobře, tak je to jedna z možností," řekl zkušený útočník, jenž dále uvedl, že se bojí brazilských fanoušků a jejich reakce na to, kdyby nepředváděl kvalitní výkony.

Na jeho schopnostech mu stále záleží, proto teď opravdu trénuje s velkou vervou. "Nechci, aby mě potom Flamengo nějak zvýhodňovalo. Abych vstoupil na stadion Maracaná a hrál špatně," uzavřel Ronaldo.

reklama