Ronaldo opět úřadoval a Real tak porazil San Sebastian

30. 12. 2015 18:09
Real Madrid zvítězil v 17. kole španělské fotbalové ligy nad San Sebastianem 3:1. Atlético v závěru dvěma góly udolalo Rayo Vallecano a Barcelona bez problémů zvítězila 4:0 nad Betisem Sevilla. Katalánci se tak udrželi v čele tabulky o skóre před Atléticem, Real je o dva body zpět.
Cristiano Ronaldo slaví gól Realu
Cristiano Ronaldo slaví gól Realu | Foto: Reuters

Madrid - Barcelona, Real Madrid i Atlético Madrid zvítězily v dnešních zápasech 17. kola španělské fotbalové ligy. Real si zásluhou dvou branek Ronalda poradil 3:1 se San Sebastianem, Atlético v závěru dvěma góly udolalo Rayo Vallecano a Barcelona bez problémů zvítězila 4:0 nad Betisem Sevilla. Katalánci se tak udrželi v čele tabulky o skóre před Atléticem, Real je o dva body zpět.

Barceloně, jež má zápas k dobru kvůli své účasti na mistrovství světa klubů, po nevýrazném vstupu do zápasu hodně pomohla přísná penalta. Rozhodčí ji nařídil za souboj brankáře Adána s Messim. Neymar sice pokutový kop neproměnil, ale po odrazu od břevna se míč do brány odrazil od obránce Betisu Heiko Westermanna.

Hned o tři minuty později zvýšil na 2:0 Lionel Messi po krásné kombinaci s Neymarem. Argentinský útočník tak oslavil pětistý zápas v dresu Barcelony svým 425. gólem. Další milník hráči Barcelony pokořili těsně po přestávce, kdy se trefil Luis Suárez a zaznamenal 179. gól svého týmu v roce 2015. Ještě nikdy žádný tým La Ligy v jednom roce tolik gólů nedal.

Katalánci zásluhou Suáreze přidali ještě jednu branku, i když jich mohlo být mnohem více. Neymar trefil tyč, Messi dokonce dvakrát břevno a několik šancí ještě vychytal hostující brankář Adán.

Barcelona tak zůstala na prvním místě o skóre před Atléticem Madrid. To se sice na hřišti Raya Vallecana dlouho trápilo v zakončení, během posledních tří minut se ale prosadili Correa s Griezmannem a zajistili svěřencům Diega Simeoneho tři body za výhru 2:0.

Real měl proti San Sebastianu dobrý vstup do zápasu, během úvodních pěti minut hostující brankář Rulli zlikvidoval vyložené šance Pepeho, Ronalda i Benzemy. Ale i San Sebastian zahrozil, Navas po čtvrthodině rychlým skokem pod nohy zabránil velké šanci Agirretxeho.

Ronaldo dal dva góly

Tlak Realu sice po této situaci odezněl, až ve 24. minutě přišla první šance k penaltě pro Ronalda po lehkém zákroku na Benzemu. Portugalský útočník míč ale poslal nad bránu. Druhou šanci dostal chvíli před poločasem, tentokrát po smolné ruce Yuriho. V tomto případě už mířil přesně k tyči a otevřel skóre.

San Sebastianu se podařilo vyrovnat na začátku druhého poločasu, kdy se krásnou střelou na zadní tyč trefil Bruma. Portugalský záložník se dokonce mohl trefit i podruhé, ale jeho další šanci mu rychlým výběhem zlikvidoval Navas.

Real nakonec zachránil svým druhým gólem Ronaldo, který přesným volejem z hranice pokutového území poslal do branky míč po rohu Marcela. Ronaldo se dostal svým čtrnáctým gólem do čela tabulky střelců La Ligy. V závěru po krásném centru Balea pojistil výhru favorita střídající Lucas Vázquez.

Ztratila čtvrtá Celta Vigo, která doma po brance Raúla Garcíi prohrála 0:1 s Athleticem Bilbao. Baskický klub je sedmý se 27 body, stejně jako šesté Deportivo La Coruňa, které remizovalo 0:0 v Getafe. O bod zpátky je po šesté domácí výhře v řadě Sevilla. Úřadující vítěz Evropské ligy vyhrál 2:0 nad Espaňolem.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Real Madrid - San Sebastian 3:1 (42. z pen. a 68. Ronaldo, 87. Vázquez - 49. Bruma), Levante - Málaga 0:1 (78. Duda), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:0 (16. Immobile, 41. Banega), Vallecano - Atlético Madrid 0:2 (88. Correa, 90. Griezmann), Eibar - Sporting Gijón 2:0 (55. Keko, 62. Bastón), FC Barcelona - Betis Sevilla 4:0 (46. a 83. L. Suárez, 29. vlastní Westermann, 33. Messi), Getafe - La Coruňa 0:0, Vigo - Bilbao 0:1 (71. Raúl García), Las Palmas - Granada 4:1 (32. Tanausú, 50. Araujo, 79. Viera z pen., 90.+2 vlastní Lombán - 56. Peňaranda).