reklama

Ronaldo po hattricku do sítě Wolfsburgu: Nebyl to můj nejlepší večer v Lize mistrů

www.youtube.com
Real Madrid byl před včerejší odvetou z německým Wolfsburgem blízko konci v Lize mistrů. Vlci si totiž do Madridu přivezli náskok o dvě branky. Vše ale rozhodl fenomenální Portugalec Cristiano Ronaldo, jenž se blýskl hattrickem a a rozhodl o postupujícím.

Madrid - Real stál před včerejší odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů s německým Wolfsburgem na hraně vyřazení. Vždyť Vlci si do Madridu přivezli dvoubrankový náskok. Jenže trenér Bílého baletu Zinédine Zidane se v těžkých chvílích může spolehnout na Cristiana Ronalda.

Právě Portugalec řídil hattrickem postup Realu do semifinále. Tři branky proti Wolfsburgu také znamenaly, že se Ronaldo v Lize mistrů trefil už proti 31 klubům. A také to, že v letošním ročníku Ligy mistrů Ronaldo nastřílel už 16 branek.

Ronaldo: V Lize mistrů jsem už předvedl lepší výkon

Na otázku, zdali to byl Ronaldův nejlepší večer v evropských pohárech, Ronaldo odpověděl: "Myslím, že to byl jeden z mých nejlepších výkonů v Evropě, ale ne nejlepší."

"Lidé mě na začátku sezony hodně kritizovali. Já kritiku přijal, protože vím, že jsou fanoušci zvyklí na vysoký standard z mé strany a na začátku sezony jsem své nejlepší úrovně nedosahoval. Měl jsem i nějaká menší zranění, ale nechci se vymlouvat, prostě jsem nepřestal pracovat a výkonnost se dostavila." Popisuje Ronaldo nelehký podzim letošní sezony.

Ronaldo nezapomněl zmínit i svou statistiku, kterou dokazuje, že je zpátky. V lize nastřílel už 30 branek a v Lize mistrů přidal dalších 16. A právě svou statistiku bude chtít ještě do konce sezony vylepšit.

"Dnes to byla perfektní noc, hráli jsme skvěle a soupeře jsme dostali pod obrovský tlak. Také fanoušci nám dnes hodně pomohli." Ronaldo pochválil fanoušky, přestože příznivci Realu během víkendového zápasu proti Eibaru některé plejery královského klubu vypískali.

Do semifinále chci Benfiku, říká Ronaldo

"Pokud bych si mohl vybrat, který tým chci do semifinále. Byla by to Benfika. Jsem Portugalec a chtěl bych si zahrát v Portugalsku." Ronaldo bude dnes proti Bayernu fandit Benfice.

Zidane: Ronaldo je nejlepší na světě

"Cristiano názorně předvedl, že je nejlepší hráč na světe." Měl po zápase jasno trenér Zidane.

Zidane na tiskové konferenci neskrýval nadšení. "To, co dnes mí hráči předvedli, bylo fenomenální. Do odvety jsme si přivezli špatný výsledek, ale já věřil, že s tím můžeme ještě něco udělat."

Francouzský trenér byl z vývoje utkání natolik nadšený, že si při jedné z gólových oslav dokonce roztrhl kalhoty, ale to jej po konečném hvizdu nemuselo vůbec mrzet.

Společně s Realem Madrid postoupil do semifinále i Manchester City. V dnešních zápasech se rozhodne o zbylých semifinalistech. Atlético Madrid hostí Barcelonu a do Lisabonu přijede Bayern Mnichov.

reklama