Ronaldo přidal další dva góly, Messi se přiblížil rekordu

Aktualizováno 18. 10. 2014 22:06
Messi a Neymar slaví gól Barcelony
Messi a Neymar slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Madrid - Útočník Cristiano Ronaldo se trefil i v sedmém startu za Real Madrid v tomto ligovém ročníku. Portugalský kanonýr přispěl dvěma góly k vítězství 5:0 nad Levante.

Ve večerním utkání nezaváhala ani Barcelona, přestože výhru 3:0 nad Eibarem vystřílela až třemi zásahy v závěrečné půlhodině. Katalánci tak stále nedostali gól a udrželi si před Realem čtyřbodový náskok.

Svým 250. gólem ve španělské lize pomohl Barceloně k vítězství Argentinec Lionel Messi a už pouze jedna branka ho dělí od nejlepšího střelce v historii soutěže Telma Zarry, jenž zářil v letech 1940 až 1955 v dresu Bilbaa.

Ronaldo natahuje gólovou šňůru

Ronaldo otevřel skóre ve 13. minutě utkání z penalty, když potrestal faul Juanfrana na Javiera Hernándeze. Mexický útočník Hernández, hostující ve Španělsku z Manchesteru United, se ještě před přestávkou stihl prosadit také.

Po změně stran vstřelil svou již patnáctou branku v tomto ročníku La ligy suverénní lídr tabulky střelců soutěže Ronaldo, který má před druhým nejlepším kanonýrem Neymarem z Barcelony osmigólový náskok. Skóre ve Valencii ještě zvýraznili ve prospěch Realu James Rodríguez a Isco.

Zatím žádný střelec v historii La Ligy neodstartoval tak dobře jako Ronaldo, dosud na tom byl nejlépe v roce 1943 Esteban Echevarría z Ovieda s bilancí 14 branek v osmi kolech. "Není snad ani možné, aby dával víc gólů. Musí si udržet takovou formu a my mu všichni pomůžeme, aby tomu tak bylo," řekl na adresu Ronalda trenér Carlo Ancelotti, jehož tým čeká příští víkend "El Clásico" s Barcelonou.

Barca se střelecky dlouho trápila

Katalánci dnes proti bránícímu nováčkovi Eibaru čekali na vedoucí gól až do 60. minuty, kdy Lionel Messi vyzval kolmicí ke skórování Xaviho. První gól svěřence Luise Enriqueho nastartoval a brzy přidaly po brance i ofenzivní hvězdy Neymar a Messi.

Barcelonu navíc může těšit, že brankář Claudio Bravo opět nedostal gól, takže se lídr tabulky po osmi kolech pyšní skóre 22:0.